Peržiūrėta 815

VASAROS LAUKUOSE: Kad gyventi ir žydėti, reikia tiek nedaug

Plikasis skleistenis (Herniaria glabra), 1 ir 2 nuotr. Užtenka vien vėjo suneštų dulkių ir trupučio drėgmės tarp šaligatvio plytų. Čia augs ir žydės. Kasdien džiaugsis saule ir retsykiais sulauktu lietumi.

Takažolė (Polygonum aviculare), 3 nuotr. “Virš manęs gal kulniukai kaukšės, / Kažkas eidamas sraigę nuo tako numes. / Esu, su tavimi aš iš kaimo atėjus, / Ir mieste aš pražysiu šalia tavęs. / Na nereikia, nereikia to viso parado, / Vis tiek kažkas eidamas sraigę tyčia sutryps. / Nesakau, kad kažkas čia kažką atrado, / Tiesiog sakau, kad manęs nieks nesutryps. / Gal tų mano žiedelių ir nesimato, / Kai prie žemės priglusi – pasimatys”. Ne tik ištverminga, ir vaistinga mūsų kiemų ir takelių žolė.

Aitrusis šilokas (Sedum acre), 4 nuotr. Jam žydint, nušvinta visi pašaliai. Kur žiemą ant šaligatvių barstytas smėlis su druska, o po to nukastas į pašalį, ant tos krūvos vasarą nušvinta šilokai, geltonieji saulės vaikai.

Miškinė kriaušė (Pyrus communis), 5 nuotr. Išdygo šalia geležinės tvoros, o saulė kasdien buvo anapus. Iškišo galvą už geležinės tvoros, augo ir stiprėjo. Kasmet iki senatvės praeivius vaišino kriaušėmis.

Penkialapis vynvytis (Parthenocissus quinquefolia), 6 nuotr. “Saugau duris, šeimininkas labai jau ilgam išėjo”.


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai