Peržiūrėta 1775

Susitikimai III: Prisiminimai iš vasaros ir rudens

Tai nėra visiems gerai pažįstami grybai. Rūpėjo juos pažinti. Todėl, jei kur suklydau, pataisykite, dalinkimės patirtimi. Jei pageidausite, įkelsiu daugiau nuotraukų, turiu plačius šių grybų aprašymus. Jei randu vienintelį egz., neliečiu, juo labiau neišraunu, palieku laimingai augti . Lakštelius apžiūriu, pakišęs po kepurėle veidrodėlį. O šiaip, norint pažinti, kai randu jų daugiau, tenka ir nuskriausti: išrauti, perpjauti, pauostyti, paragauti... Kalbinti grybautojai jų nepažįsta ir nerenka, atsako, kad apskritai tokio nematę.

1. Pilkoji plempė (raganų lieptas).

Kepurėlė pilka, bet neretai išblunka. Jaunų kaip šalmukai, vėliau paplokščia, o per lietų  - lietų plempia, užsiverčia kraštai aukštyn ir lietaus balos telkšo ant jų. Šių grybų kvapas gailus, jaučiamas netgi verdant.

2. Štai kokia užaugo plempė.

Mobilaus ilgis 10.5, palyginkite, 15 cm kepurėlės skersmuo.

3.  Plempės suaugusiais koteliais.

Neretai suauga į krūvą, kaip šios, jų koteliai suaugę. Bet dažniau auga pabirai.

4. Geltonasis baltikas.

Šis nuodingas, net jo kvapas perspėja: grybas skleidžia stiprų sieros kvapą.

5–6. Neatpažintas.

Berods, taip pat iš baltikų. Kepurėlės gelsvos, gelsvai baltos. Tvirtas, kietas grybas. Išskirtinis, ryškus požymis – pilkas kotelis.

7. O kas namelyje gyvena?

Tikras namelis, stogas siekia žemę. Tvirtas, didelis stogas. Ne, ne aš pralaužiau, tokį radau, kažkas skanavo. Šis grybas, berods, juosvoji ūmėdė. Lakšteliai balti, trama balta, pažeidus parausta, po to pamažu pasidaro pilkai juoda. Tik 1 ir teradau.

8. Tamprioji šalmabudė.

Šio miniatiūrinio grybuko niekas nerenka, bet jis gražus, grakštus. Kepurėlė gelsvai žalsva, baltai žalsva. Kotelis žalsvas.


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 925

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai