Peržiūrėta 1224

Su artėjančiom šventėm!

Jau kelios dienos suku galva, kaip čia Jus įdomiau pasveikinti su tom šventėm, kurios tuoj ateis, prašvilps ir vėl paliks mus jų laukti. Kuičiausi po savo varganą šių metų archyvą - nieko originalaus nesugalvojau, nors papasakoti turėčiau ką.

Danijoj dienos šviesos čia nemačiau jau apie du mėnesius. Kieme galima laisvai čiuožinėti bet ne sniegu, o pliurze žolėje. Trumpai tariant – tešlynas ir tamsa. Valio, nuotaikos visai tai negadina. Taigi ir fotoaparato rankose neturėjau lygiai tiek pat laiko. Kirai neduoda ramybės už langų sliekaudami, bet net prie pat jų šviesos neužtenka.

Šiandien, gruodžio 20 dieną, 2014 metais, pasiėmiau savo kalėdinę dovaną, va taip sau be didesnių pasiruošimų, išpuolių ar kitokių karinių veiksmų. Ir atsirado puikus būdas Jus originaliai pasveikinti. Originaliau jau nebus, kaip su dar garuojančiais ir rasotais kadrais.

Jau kelios dienos mačiau pranešimus apie Kukutį ne per toliausiai nuo manęs. Aš nesu mėgėja lėkti paskui hitinius paukščius, tą daro birderiai :), per minias ir žmonių nesusipratimus niekada nenufotografuosi nieko gero. Bet šiandien, išsiruošusi (netgi nepakeliui) visai kitais reikalais ir kitokiais tikslais, sugalvojau užsukti pažiūrėti, nes nušvito pagaliau Saulė! Bet kadangi aš gimusi po nesėkmių skraiste, pagalvojau, kad eilinį kartą bus šnipštas. Pasimaigiau vilų kvartale, kur Kukutis laikosi, ir jau galvojau einu. Bet staiga – paukštuks atsirado! Gerai, kad tik keletas vyrukų buvo, o ne visa banda stebėtojų, parkritę ant kelių bandėm fotografuoti. Vėjas ledinis, rankas gelia... Papliaukšėjau šiek tiek ir patraukiau savais reikalais... Kas išėjo – pasidalinu.

Tik pagalvokit, Kalėdos ant nosies, išlindo saulė ir dar Kukutis visam gražume.

Ornitologine kalba nemoku paaiškinti, bet suprantu tiek, kad tai nenormalu. Paukštis kaip ir sveikas iš pirmo žvilgsnio, randa daug lervų ir visokių proteinų ten. Kol kas čia temperatūra dienomis +3–5 laipsnių šilumos. Bet juk jis pasiliko žūti ar ką? Dar vienas kukutis praneštas iš kitos vietos ir nemanau, kad tas pats. Klimatas kol kas TIEK tikrai neatšilo, juolab kad kukučiai Danijoje neperi, o tik traukiantys. Prieš keletą metų buvo pora porelių, kurie bandė perėti, bet tik tiek. Šits nebaikštus, prisileidžia gana arti, nes jau, matyt, priprato prie žmonių, juk nakvoja ir dienomis sukasi po vilų kvartalą.

Danijoje šiemet užfiksuotos 8 naujos perinčios rūšys, tarp jų ir Didysis baltasis garnys.

Tai va, kokie cūdai kartais gali nutikti dar kalėdinės nakties stebuklų nesulaukus.

Taigi, AŠ ir KUKUTIS linkime Jums visiems gražių švenčių, gerų 2015 fotografinių metų, o svarbiausia – džiaugsmingos saulėgrįžos! Juk dienos vėl pradės ilgėti.

Su širdingais linkėjimais iš žalios, slidžios, šlapios ir apytamsės Danijos

Rasa

P. S. Dėl pagrindinės nuotraukos fotografė šiek tiek didžiuojasi :), kad visai nešpietnai gavosi. Visa kita – dokumentika ir nepaprastas nuotykis žalią žiemą.


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 912

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai