Peržiūrėta 1166

Raudonkraštė pintainė (Fomitopsis pinicola). 1: Nuo kūdikystės iki senatvės

 

Taigi, gyvenimas: NUO -  IKI.

Tai - bene gražiausias kempininis grybas, išsiskiriantis savo spalvingumu, spalvų  raštais, jų derinių įvairove. Todėl atpažinti nesunku; be to, jo apatinė pusė balta arba kreminė, gelsva; kvapas rūgštokas, primena amoniaką. Šis grybas ne trumpaamžis - daugiametis. Iš lėto auga, bręsta, puošiasi spalvomis, neretai net ant savęs priaugina vaisiakūnių ("vaikų") ir iš lėto sensta... Ir išvaizda kinta palaipsniui.
Ką tik išaugusios,  jaunutės pintainės baltos, truputį vėliau atsiranda baltos ir smėlinės / raudos / oranžinės spalvų deriniai.
Subrendus, centre (pamate) išryškėja raudona spalva, neretai su juosvomis dėmėmis, ratilais. Pakraštys - augimo zona - šviesus. Tai gražiausias, "auksinis" pintainių laikas, dabar jos - miško puošmena.
Palaipsniui centrinė dalis tamsėja, pajuosta, vėliau ir papilkėja. Vaisiakūnis priaugina vis naujų rievių "ratilų".
O senstame mes visi panašiai. Spalvos išblėsta, centrinė dalis pilkėja, neretai sutrūkinėja, ir galiausiai vaisiakūnis, sporomis išbarstęs ne vieną pintainių kartą, pradeda irti...
Gražiausios, spalvingiausios bene ant  alksnių, kitų lapuočių. Auga ir ant spygliuočių. Drėgnu oru "verkia" (rasoja). Šio grybo savybėmis domisi medikai: stiprina imuninę sistemą, pripažįstamas jo priešuždegiminis, priešvėžinis poveikis:

1. Dar tik kūdikėliai bei darželinukės...
2. Atsiranda vis daugiau smėlinės spalvos.
3. Jaunutė.
4. Jauna.
5. Spalvos intensyvėja.
6. "Neužilgo pasidažysiu raudonai".
7. Kaip ryto aušra.
8. Jei pasitaikė kliūtis - ji apglėbiama.
9. "Verkianti".
10. Pačiam žydėjime jėgų.
11. Pačiam stiprume.
12. Kas gali gražiau išsipuošti?
13. Graži ir žiemą.
14. Nebe jaunystė.
15. Rymanti senutė.
16. ...

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai