Peržiūrėta 1238

Pavojus gamtai!

Vienintelis būdas apginti ES Paukščių ir Buveinių direktyvas – užpildyti formą internete

Europoje gamtosaugos srityje dirbančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) pradėjo internetinę kampaniją, skatindamos Europos Sąjungos piliečius pasisakyti už Paukščių ir Buveinių direktyvų, kaip svarbiausių gamtos išsaugojimo Europoje garantų, stiprinimą. Europos Komisijos prezidento J. C. Junckerio ketinimai panaikinti ar susilpninti šiuos teisės aktus vertinami kaip labai rimtas pavojus gamtai, todėl prieš šiuos planus pasisako visos gamtosauginės NVO ir kviečia žmones nelikti nuošalyje.

„BirdLife Europe“ organizacijos duomenimis, ši piliečių parašų rinkimo kampanija jau dabar pranoko visus rekordus ir pagal surinktų piliečių pritarimo balsų skaičių yra pati gausiausia. Šiuo metu direktyvas palaikantį balsą Europos Komisijai jau išsiuntė daugiau kaip 240 tūkst. ES piliečių, tačiau net ir prie šio skaičiaus sustoti negalima. Organizatoriai primena, kad Europos Komisijoje vyrauja prieš gamtosaugos direktyvas nuteikiančios nuotaikos, o kai kuriose Europos valstybėse palyginti aktyvūs „Gamtos naudotojų“ judėjimai, kurie renka PRIEŠ direktyvose įtvirtintus gamtosaugos principus nusistačiusių asmenų nuomones ir siekia susilpninti direktyvas ar net visiškai jas panaikinti.

Norime dar kartą priminti, kad Europos gamtosaugą reglamentuojantys įstatymai – Paukščių ir Buveinių direktyvos – pripažįstamos vienais veiksmingiausių gamtosaugos įstatymų pasaulyje, nes užtikrina gyvūnų, augalų ir jiems svarbių gamtinių buveinių išsaugojimą nuo išnykimo. Tai dėl šių teisės aktų Europa turi didžiausią pasaulyje saugomų gamtinių teritorijų tinklą „Natura 2000“, kuris aprėpia apie penktadalį Europos žemyno ir apie 4 proc. Europos valstybėms priklausančių jūrų ploto.

Europos Komisija, siekdama išsiaiškinti, ar Paukščių ir Buveinių direktyvos tinkamos gyvosios gamtos apsaugai, nusprendė išsamiai jas įvertinti. Šis procesas vyksta gamtosaugai atvirai priešiškame kontekste, kurį iliustruoja prezidento J. C. Junckerio retorika apie „verslui palankius“ įstatymus ir „žaliosios politikos“ netęsimą. Internetu vykdoma kampanija „Pavojus gamtai“ (angl. Nature Alert) suteikia galimybę 28 ES šalių piliečiams dalyvauti Europos Komisijos rengiamose viešose konsultacijose ir taip pareikšti savo valią, kad Europos gamtą saugantys įstatymai liktų galioti. Tai vienintelė galimybė piliečiams išreikšti savo valią viešose konsultacijose dėl direktyvų tinkamumo ir tai padaryti bus galima tik iki 2015 m. liepos 24 d.

Šio karo pralaimėti tiesiog negalime! Užpildykite ir išsiųskite formą Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) svetainėje www.birdlife.lt ir būtinai paraginkite tai padaryti savo bičiulius.

LOD informacija

Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai