Peržiūrėta 2112

Pasaulinę Žemės dieną Kaune vyko vaikų klubo „Lutučiukai“ suvažiavimas

Pasaulinę Žemės dieną, kovo 20-ąją, Kaune vyko vaikų klubo „Lutučiukai“ suvažiavimas. Į renginį susirinko jaunieji gamtos mylėtojai iš visos Lietuvos. Tai jau penktasis mažųjų gamtininkų suvažiavimas, tad neatsitiktinai jis tapo svarbiausiu Pasaulinės Žemės dienos renginiu šalyje. Šiemet klubo nariai rinkosi kultūros ir sporto centro „Girstutis“ salėje.

Tradiciškai renginio metu buvo aptarta, kas nuveikta per metus, apdovanoti aktyviausi jaunieji gamtininkai ir jų vadovai. Renginio metu buvo švenčiamas ir „Lutučiukų“ klubo ketverių metų gimtadienis. Šventės dalyvių laukė smagi meninė programa ir skani staigmena. Pasaulinės Žemės dienos minėjime dalyvavo per 600 jaunųjų gamtos mylėtojų, jų tėvelių, taip pat gausus būrys pedagogų, LR aplinkos ir žemės ūkio ministerijų, Kauno miesto savivaldybės atstovai, svečiai iš gamtosauginių ir visuomeninių organizacijų.

„Esame pastebėti ir įvertinti. Malonu, kad šventės metu ne tik pagerbiame Žemę, bet ir padėkojame mažiesiems jos gyventojams, taip pat mokytojams, auklėtojams, tėveliams, ugdantiems atsakingus už Žemę piliečius. Džiugu, kad jau penktus metus mūsų šventę remia Aplinkos ministerija“, – sako žurnalo vaikams apie gamtą „Lututė“ redaktorė ir „Lutučiukų“ klubo vadovė Lina Marmaitė-Snitkienė. Pasak renginio organizatorės, jaunųjų gamtininkų klubas kasmet dėmesio sulaukia ir iš Kauno miesto mero, klubo veiklą jau įvertino Žemės ūkio ministerija, Seimo nariai. Šiemet aktyviausi pedagogai buvo pagerbti Seimo pirmininkės Irenos Degutienės padėkomis.

„Lutučiukai“ – didžiausias šalyje neformaliojo ugdymo klubas. Šiuo metu klubui priklauso daugiau nei 3000 vaikų iš visos Lietuvos. Jo nariai – vienintelio šalyje vaikams apie gamtą žurnaliuko „Lututė“ jaunieji skaitytojai ir kiti gamta besidomintys vaikai. „Lututė“ leidžiama nuo 1995 m. Redakcija artimai bendrauja su gamta besidominčiais vaikučiais, jų tėveliais, darželių auklėtojais, pradinių klasių mokytojais, jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būreliais. Idėja įsteigti neformaliojo ugdymo gamtą mylinčių vaikų klubą kilo 2007 m. pabaigoje. Įkūrus klubą užsimezgė dar glaudesnis ryšys su mažaisiais gamtos mylėtojais. Šiandien žurnaliuko skaitytojai ir klubo nariai gali bendrauti ne tik su „Lututės“ redaktore ir „Lutučiukų“ klubo vadove Lina Marmaite-Snitkiene, bet ir su kitais vaikais klubo svetainėje.

„Lutučiukų“ klubas – tai neakivaizdinė jaunųjų gamtininkų mokykla, kurios nariai atlieka užduotėles ir darbelius apie gamtą, dalyvauja bendruose renginiuose, rengia gamtosaugines akcijas. Kas mėnesį lutučiukai gauna po užduotėlę, kurią atlieka išradingai ir atsakingai. Klubo nariai skatinami saugoti gamtą ir jos turtus. Vaikai stebi gamtą, mokosi ją pažinti, vertinti ir tausoti. Kiekvienais metais klubo vadovė Lina Marmaitė-Snitkienė su kolegomis aplanko daugybę šalies mokyklų, darželių, bibliotekų. Gamta besidomintys vaikai vyksta į „Lututės“ leidyklą, kur sužino, kaip gimsta žurnaliukas ir knygelės apie gamtą. Klubas nestokoja įdomių renginių. Mažiesiems gamtininkams rengiamos ekskursijos į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, Lietuvos zoologijos sodą, Kauno botanikos sodą, išvykos į šalies nacionalinius ir regioninius parkus.

„Neformaliojo jaunųjų gamtos mylėtojų klubo nariai, šiemet švenčiantys ketvirtąjį klubo gimtadienį, ne tik patys gauna įdomių ir naudingų žinių apie gamtą, bet ir skleidžia jas kitiems, savo nedideliais, bet reikšmingais darbeliais, akcijomis siekia įrodyti, kokia svarbi mūsų Žemė, ir skatina visus atsigręžti į didžiausią mūsų turtą – gamtą“, – džiaugiasi klubo vadovė Lina Marmaitė-Snitkienė.

Šiandien nedideli klubo narių darbeliai ateityje gali virsti reikšmingu indėliu į gamtosaugos darbų aruodą. „Tikime, kad taip dirbdami ugdome kartą, mylinčią gamtą, atsakingą už savo poelgius, už planetos ateitį, ir kad mūsų šūkis „Išsaugokite mums Žemę!“ bus išgirstas ne tik per Žemės dienos minėjimą, bet ir lydės mus kiekvieną dieną“, – teigia klubo vadovė.

Leidyklos „Lututė“ inf.


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai