Peržiūrėta 2807

Pajūryje – pamokos apie gamtos fotografiją

Visą savaitę, nuo birželio 30-osios iki liepos 7-osios, pajūryje, poilsiavietėje „Žilvitis“, įsikūrusioje Klaipėdos rajone, Karklėje, šurmuliavo gausus jaunųjų miško bičiulių būrys. Iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių į tradicinę Jaunųjų miško bičiulių sambūrio stovyklą „Žalioji mūsų vasara“, kurią šiemet organizavo VšĮ „Lututės“ leidykla, sugužėjo aktyviausi miško bičiuliai. Jauniausiajam stovyklautojui buvo septyneri, vyriausiajam – aštuoniolika.

Visam šiam vaikišku, o kartais ir nelabai vaikišku, entuziazmu, nenuspėjamomis išmonėmis, keisčiausiomis išdaigomis trykštančiam vaikų ir jaunuolių būriui vadovavo JMBS koordinatorė Lina Marmaitė-Snitkienė. Jai talkino dar 10 stovyklautojų prižiūrėtojų, ir jų tikrai nebuvo per daug, mat jaunųjų miško bičiulių į stovyklą susirinko visas šimtas ir dar keturi.

Nei vaikams, nei vadovei, nei jos padėjėjams tikrai nebuvo kada nuobodžiauti. Kiekvieną dieną jaunųjų gamtininkų laukė ekskursijos, konkursai, viktorinos, žaidimai, o kur dar jūros ir paplūdimio teikiami malonumai... Tiesa, jūra ne visada buvo itin maloninga ir kai kada pasitikdavo labai jau žaliomis bangomis. Bet miško bičiuliams tai buvo nė motais – ne veltui kiti stovyklos „Žilvitis“ stovyklautojai juos vadino žaliaisiais...

Nors vasaros stovykla truko tik savaitėlę, bet jaunieji gamtininkai spėjo susipažinti ir su Pajūrio bei Nemuno deltos regioniniais parkais, aplankyti kaimynystėje įsikūrusią Kretingos miškų urėdiją ir jos medelyną, gausią V. Into akmenų muziejaus ekspoziciją, pasidžiaugti Vytauto Jusio svetingumu ir paviešėti Ventės rage, kur daug sužinojo apie mūsų sparnuočius ir jų žiedavimą, dar užsuko į netoliese esančią artilerijos bateriją „Memel-Nord“. Turėjo ir puikią progą pamiklinti savo pilkąsias smegenų ląsteles bei susikauti „Protų mūšyje“.

Kaip ir dera miško bičiuliams, buvo prisimintos ir pareigos gamtai – sutvarkytas paplūdimys ir Klaipėdos girininkijos teritorija ties vaizdinga Olando kepure.

Paskutinę stovyklos dieną jaunuosius gamtininkus aplankė nemažas gamtos fotografų būrys, o kaipgi kitaip – juk šiandien besidominčiam ir žvėrimis, ir paukščiais, ir augalais fotoaparatas – nepamainomas pagalbininkas.

Romualdas Barauskas smalsiems miško bičiuliams pasakojo, kaip jis kone ištisas paras gyvena miške greta žvėrių ir kaip miškas jau tapęs jo antraisiais, o gal ir pirmaisiais namais. Rimantas Aitmanas atskleidė, kaip yra kuriama meninė gamtos fotografija.

Paukščių fotografavimo paslaptimis dalijosi nemažai pasaulio išmaišęs ornitologas Marius Čepulis. Jauniesiems gamtininkams jis parodė savo sukonstruotą plaustą, ant kurio laikosi fotoaparatas, ir pademonstravo, kaip reikia užsimaskuoti ir ką apsirengti, norint fotografuoti vandens paukščius. Po trumpos paukščių nuotraukų peržiūros Marių užplūdo lavina smalsių miško bičiulių klausimų.

Marius Kavaliauskas stovyklautojus nustebino savo svariu žinių bagažu apie galiūnus briedžius. Ne vienam įstrigo ir Mariaus papasakoti nuotykiai iš susitikimų su girių karaliumi. Vaikams jis parodė ir ką nešasi savo kuprinėje, kai eina į mišką, ir kaip pasigamina maisto išalkęs, ir kaip išlieka sausas net ir lietui lyjant. Peržiūrėję Mariaus nuotraukas, miško bičiuliukai prisipažino, kad nė neįsivaizdavo, jog gali būti taip gražu.

Gamtos fotografas ir operatorius Jonas Bilinskas jaunuosius gamtininkus supažindino su gamtos filmavimo įdomybėmis, parodė filmuotą medžiagą apie ūdras, bitininkus, bet ne dvikojus, o sparnuotus padangių skrajūnus, ir kt. Žiūrint trumpus gamtos filmukus per salę ne kartą nuvilnijo kur kas didesnės nei jūroje emocijų bangos.

Gamtos fotografai jauniesiems gamtininkams nepašykštėjo ir savo fotoįrangos, maskuojamosios aprangos bei kitų atributų ir viską leido čia pat išbandyti.

Antanas Razmas buvo pasirengęs išduoti sniegingų kalnų karalių avijaučių fotografavimo paslaptis, tačiau jam koją pakišo išmanusis telefonas, kuriame buvo sukeltos visos šių gražuolių nuotraukos. Išmaniajam taip ir nepavyko rasti kalbos su kita, ne tokia išmania technika, tad šį pristatymą teko atidėti kitiems metams. Taigi Antanui nebeliko nieko kita, kaip tik prisidėti prie fotografų palaikymo komandos – Dalios Račkauskaitės ir Kęstučio Veckos.

Renatas Jakaitis šįkart vaikams pilkių „pyškinimo“ paslapčių neatskleidė. Jam buvo patikėta kita ne mažiau garbinga misija – apdovanoti pačius šauniausius, sumaniausius, šmaikščiausius ir kitokius pačius pačiausius.


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai