Peržiūrėta 1674

P R I M I N I M A S

Laukinės gamtos fotografijų konkursas „Gintarinis žaltys“

 

 

Kas čia per konkursas? Verta jame dalyvauti?

Kiekvieną apninka skirtingos mintys ir motyvai:

 

Šiemet nieko gero nepadariau – nedalyvausiu...

Aš dar tiek neužaugau – per aukštai pakelta kartelė...

Būtinai dalyvausiu ir tikriausiai kažką laimėsiu...

Ai, visi ten papirkti, šališki, tik už savus...

Savo puikiomis nuotraukomis neremsiu kažkokio B... projektų...

Privalau būti kartu su kolegomis, bičiuliais, draugais...

Man tai ne lygis...

Neturiu tam laiko, yra rimtesnių užsiėmimų...

Na, jeigu labai paprašys...

Turiu dalyvauti, nes tai yra mano, kaip gamtos fotografo, pareiga...

 

Gamtos fotografas. Laukinės gamtos fotografija... Kas tai?

Lakstymas paskui briedžio uogą, gėrėjimasis paukščio sparnų mostais, braidymas po rasotas pievas? Vienam tai keletas laisvadienių per metus, kitam visi savaitgaliai, šventinės dienos, o dar kitam – kiekviena laisva nuo kitų užsiėmimų minutė – tiesiog gyvenimo būdas. Ir kiekvienas be išimties siekiame savo tikslų: būti pastebėtam, pasirodyti, išsiskirti, būti geriausiam, susižerti konkursų laurus, puikuotis leidinių puslapiuose ar galiausiai užsidirbti iš to pinigų. Kiekvienas sau, atskirai, pavieniui.

Tačiau juk kiekvieno individualus tikslas, siekiai, norai atsimuša į visuomenės supratingumą, poreikius, galiausiai madas. Kaip pasiekti visus ir kiekvieną atskirai? Kaip visiems pasakyti, jog laukinės gamtos fotografija yra reiškinys, yra vertybė? Ir tai, ką mes darome, kas mes esame, kaip suprantame, pažįstame, mylime gamtą – tai turi būti pirmuose spaudos puslapiuose, turi būti vertinama, galiausiai – gerbiama.

Kaip to pasiekti? Kiekvienam atskirai, pavieniui?.. Gal visi susiglauskime į vieną kumštį, į vieną ryšulį iš pavienių rykštelių, kaip toj pasakoj, ir tarkime svarų Lietuvos gamtos fotografų žodį.

Lietuvos laukinės gamtos fotografijos konkursas „Gintarinis žaltys“, kaip ir fotografijų svetainių, klubų veikla, tai reiškinys, kada petys į petį, tegu ir siekdami individualių tikslų, padedame vieni kitiems, remiame vieni kitus, stengiamės vieni dėl kitų – ir mūsų individualios pastangos, galimybės, sugebėjimai dvigubėja, trigubėja, dešimtgubėja, šimtgubėja. Tampame reiškiniu, tampame tvirta bendruomene, tampame idėja. Dabar jau apie mus žino ne dešimtys, ne šimtai, ne tūkstančiai – o dešimtys tūkstančių.

Mūsų visų bendromis pastangomis iškovotais laurais džiaugiasi ir tie, kurie nėra kartu. Ar ne laikas ir jiems prisidėti?.. Būkime visi kartu – ir tie, kurie jau įvertinti tarptautinėse fotoerdvėse, ir tie, kuriems atrodo, jog jų darbai dar nesubrendę, jog jiems dar per anksti. Šalin kuklumą ir įsivaizduojamus kompleksus, juk esame svarbus kiekvienas. Suremkime pečius – dėl savęs, dėl kitų, dėl pareigos, dėl Lietuvos gamtos.

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 916

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai