Peržiūrėta 2176

Lututė: gyvenimas drevėje

Vakar, tai yra sausio 11 dieną, įvyko netikėtas, bet kartu ir ilgai lauktas įvykis: ant mano darbo stalo atsirado oranžinis aplankas su šūsnimi spausdintų lapų. Suintrigavo? Klausiate, kas tai? Netampysiu Jūsų nervų ir atsakysiu: buvo atvažiavęs Bronius Šablevičius ir atvežė savo gyvenimo knygos „Lututė: gyvenimas drevėje“ rankraštį. Kas pažįsta Bronių, yra skaitęs jo knygų ar straipsnių, tas iš karto turėtų sušukti: FANTASTIKA! PAGALIAU ĮVYKO!

Taip. Tekstas puikus, įvykis neeilinis. Visiems, kas domisi gamta, paukščiais, pelėdomis – tai bus parankinė knyga. Nebijau būti įžūliai nekuklus – tai bus viena geriausių (jei ne pati geriausia) Lietuvoje parašytų knygų apie paukščius. Apie tai, kaip reikia juos mylėti, kaip reikia jais domėtis, kaip reikia gyventi tarp jų ir rašyti apie juos.
Leidyklos „Lututė“ garbės reikalas išleisti tokią knygą. Ir išleisti ne bet kaip, o taip, kad norėtųsi šūktelėti „Čia tai bent!“. Bet...

Yra vienas bet. Knyga puiki, tekstas puikus, tačiau trūksta nuotraukų. Trūksta, gal tiesiog iš viso nėra GERŲ lututės nuotraukų. Jokiu būdu nekviečiu, neraginu visų pulti ieškoti lutučių, jų gyvenamų vietų. Tačiau kas turite tokią galimybę, kas žinote, kur jos gyvena, kviesčiau šiais metais paaukoti keletą dienų stengiantis jas nufotografuoti. Labiausiai reikėtų paukščio nuotraukų jo gyvenamoje aplinkoje: skrendančio, tupinčio ant šakos, medžiojančio. Ir visiškai nereikia čia tų „didelių milimetrų“ – kuo daugiau aplinkos, kuo daugiau miško, kuo daugiau tikro paukščio gyvenimo.

Padarykime visi kas galime taip, kad galėtume metams baigiantis sušukti: MUMS PAVYKO LIETUVOJE PADARYTI PUIKIŲ LUTUTĖS NUOTRAUKŲ IR VISIEMS KARTU IŠLEISTI VIENĄ GERIAUSIŲ PASAULYJE KNYGŲ APIE ŠĮ PAUKŠTĮ. Broniaus Šablevičiaus vardas, Broniaus tekstas, pats paukštis ir mūsų sugebėjimai įpareigoja tai padaryti.

Kęstučio Čepėno nuotrauka

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 932

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai