Peržiūrėta 3023

Lietuvos paukščiai Aukštaitijos nacionalinio parko gamtoje

Tikriausiai daugelis girdėjote, tikriausiai daugelis žinote, kad Aukštaitijos nacionalinis parkas šiemet švenčia 40-ies metų jubiliejų. O jubiliejus – tai proga apžvelgti nueitą kelią, nuveiktus darbus. Ta proga mūsų kolega, mūsų bičiulis, žmogus, kurio vardas neatsiejamas nuo Aukštaitijos nacionalinio parko vardo, – Bronius Šablevičius – parengė beveik per 40-ies metų laikotarpį savo nuveiktus darbus apibendrinantį leidinį „Lietuvos paukščiai Aukštaitijos nacionalinio parko gamtoje“. O kokia gi knyga apie gamtą gali būti be gamtos nuotraukų? O kokia gi knyga apie paukščius gali būti be paukščių nuotraukų? O ar gali būti knyga gera, jei ji neiliustruota NATUREPHOTO.LT gamtos fotografų bendruomenės narių nuotraukomis?

Galiu Jus patikinti ir nudžiuginti, kad ši Broniaus Šablevičiaus knyga yra verta Jūsų dėmesio. Ji iliustruota Mariaus Čepulio, Viliaus Paškevičiaus, Kęstučio Čepėno, Rimanto Nalivaikos, Kastyčio Vainausko, Renato Jakaičio, Vytauto Jusio, Dariaus Babelio, Valdo Augustino, Romualdo Barausko, Jono Barzdėno, Linos Marmaitės, Jono Bilinsko, Simono Minkevičiaus, Mindaugo Kirstuko, Juozo Baškio, Sauliaus Virbilos ir Broniaus Šablevičiaus puikiomis paukščių nuotraukomis.

Netikite? Pavartykite – ir įsitikinsite. Ši knyga – tai pirmasis leidinys apie Lietuvos paukščius Aukštaitijos nacionaliniame parke. Joje aprašomos per 36 metus pastebėtos paukščių rūšys, gyvenančios Parko teritorijoje ar čia tik apsilankančios. Iš viso leidinyje rasite 240 paukščių rūšių. Ši Broniaus Šablevičiaus knyga nėra paukščių pažinimo vadovas, tačiau joje suminėti pagrindiniai paukščių išvaizdos ir spalviniai ypatumai, aptikimo Parke datos ir vietovės, taip pat gausu įdomių susitikimų su Parko paukščiais istorijų.

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai