Peržiūrėta 1341

Kodėl 42?

 

Pabudau vidurnaktį išpiltas šalto prakaito ir jau nebegalėjau užmigti iki ryto: kodėl keturiasdešimt du? Kodėl ne penki, ne devyni, ne vienas, o keturiasdešimt du? Keturiasdešimt du urėdai, keturiasdešimt du vyriausieji buhalteriai, keturiasdešimt du vyriausieji miškininkai?

Sakote, kiekvienoje vidutinio dydžio savivaldybės administracijoje bent po keturiasdešimt du nereikalingus etatus rasime ir juos užimantys, priešingai nei save išlaikantys miškininkai, dar ir iš mokesčių mokėtojų pinigų gyvena? Niekai, neverti dėmesio tauškalai. Sakote, per visą Vyriausybę, per visas ministerijas ir 420 nereikalingų etatų atrasite? Ko kvaršinate galvą visokiomis smulkmenomis? Man dabar rūpi valstybinės reikšmės problema: kodėl keturiasdešimt du? Visokios saulėlydžių ir saulėtekių komisijos rausėsi po valstybės valdymo aparatu, ir ką? Nustatė, jog saulė pateka ir nusileidžia lygiai tuo pat metu jau tūkstančius metų ir nėra ko čia į valstybės valdymo reikalus kištis. Sakote, kažkas čia iš įtakingų medienos pramonės verslininkų, kaip jis ten... Na, nesvarbu... Ne, tikrai ne – nedavė, neėmiau ir neimsiu. Valstybinės reikšmės uždaviniai yra valstybinės reikšmės uždaviniai ir tegu niekas man nieko nesiūlo ir nekiša.

Sakote, ne nuo to galo pradedame? Statome vežimą prieš arklį? Kaip čia suprast? Sakote, visuomenės niekas neatsiklausė, kokio miškų valdymo ji norėtų – valstybinio ar privačių miškų. Sugrąžinom nuosavybę. Viskas puiku. Daugelis savininkų jau suskubo išsikirsti mišką ir dabar mielai tomis plynėmis atsikratytų. Leisti urėdijoms supirkti mišką ir taip didinti valstybės valdomą turtą? Apie tai nieko nesuprantu ir nenoriu suprasti, bet kad keturiasdešimt du yra blogai ir tiek neturėtų būti – aišku kaip dukart du. Na, čia tas, kaip ten jį... sakė.

Sakote, kodėl niekas jau du dešimt­mečius nejuda dėl privatizuoti rezervuoto miško, kuris sudaro gal penktadalį viso miškų ploto? Perduoti jį miškininkams, kad nepūtų ir šie galėtų juo rūpintis, gautų ekonominę naudą bei didintų valstybės turtą? Gal po viso to net ne keturiasdešimt dvi, o dar daugiau urėdijų reikėtų įsteigti ar tos pačios gerokai stipresnės taptų? Ir apskritai, ko čia kvaršinat galvą su smulkiomis žinybinėmis problemomis? Aš sprendžiu globalų valstybinės reikšmės klausimą: kodėl keturiasdešimt du?

Valstybės tarnautojo mintis užrašė Romualdas Barauskas

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 927

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai