Peržiūrėta 1563

Knygų mugėje – gamtininko Eugenijaus Drobelio knyga „Vidur girių“

VšĮ Baltijos aplinkos forumas kartu su Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoju dr. Eugenijumi Drobeliu pristato gamtininko prisiminimų knygą „Vidur girių“. Nevyriausybinės organizacijos Baltijos aplinkos forumo iniciatyva išleista E. Drobelio knyga yra skirta paskatinti pažinti ir priartinti žmogų prie mus supančios gamtos.

Knygą „Vidur girių“ pirmą kartą išvysti ir įsigyti galėsite Vilniaus knygų mugės metu, vasario 20–23 d., „Lututės“ leidyklos stende 5.B08. Vasario 22 d., šeštadienį, nuo 12 iki 15 val. čia vyks susitikimai su autoriumi, kurių metu E. Drobelis pristatys knygą „Vidur girių“, pasakos netikėčiausius savo nutikimus gamtoje ir pasirašys Jūsų įsigytą knygos egzempliorių.

Ši knyga išleista parėmus visuomenei 2 proc. gyventojų pajamų mokesčiu ir VšĮ Baltijos aplinkos forumas lėšomis. Lėšos, surinktos pardavus šią knygą, bus skiriamos ne pelno tikslams, kitiems leidiniams apie gamtą.

Gamtininkas E. Drobelis skaitytojams pažįstamas iš daugiau nei dvidešimties jo parašytų ir gausiai iliustruotų knygų. Išskirtine kokybe ir estetika spinduliuojančios autoriaus gamtos fotografijos ir nufilmuoti vaizdai atveria gamtos paslaptis, kurias atskleisti ne vienam patyrusiam gamtininkui pritrūktų kantrybės ir įgūdžių. Tačiau kartais įdomiausios istorijos ir nuotykiai lieka už kadro. Naujoji knyga – tai kitoks šio gamtininko portretas.

Visos jaudinančios ir pamokančios istorijos, nugulusios dienoraščio puslapiuose, surinktos į vieną apsakymų rinkinį ir iliustruotos dailininkės Jurgos Budrytės piešiniais, sukurtais novatoriška anglies įspūdžio technika. Daugelis knygoje aprašytų įvykių nutikę Dzūkijos šiluose ir paslaptingame Čepkelių raiste, kur gamtos tyrinėtojas daugybę metų rūpinosi laukinės gamtos apsauga, ją fotografavo ir filmavo. Knyga parašyta savitu stiliumi, alsuojančiu turtinga kalba ir tiksliais gamtos apibūdinimais.

Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 921

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai