Peržiūrėta 2716

Kaimynai – širšuolai

Šią vasarą pastebėjau savo kieme dažnai apsilankančius širšuolus. Iki šiol nebuvau jų tiek daug ir iš taip arti mačiusi, taigi paieškojau informacijos internete.

Ar žinojote, kad jie visi išmiršta žiemos pradžioje, o žiemoti lieka tik patelė, kuri pavasarį išaugina naują šeimą? O kad suaugę širšuolai maitinasi tik skystu maistu, o vabzdžius medžioja lervoms maitinti? O kad kitose šalyse jie įrašyti į Raudonąją knygą ir yra saugomi?

Vėliau pavyko aptikti medį, kuriame širšuolai įsikūrę. Medis visai šalia kaimynų tvoros, taigi jie išsigandę bandė tokia kaimynyste atsikratyti. Tačiau jiems nepavyko ir aš tuo labai džiaugiuosi. Pasakiau kaimynams, kad širšuolai žmonių nepuola ir tikiuosi, kad patys širšuolai tai žino :)

Dažnai ateidavau aplankyti šių gražuolių. Nors tikėjau, kad jie manęs nepuls, bet plaukai vis vien šiaušėsi, kai tokie dideli padarai zvimbė pro šalį. Stebėjau, kaip jie gyvena, rūpinasi šeima ir savo namais.

Jau dėjau šiame puslapyje nuotrauką širšuolo su nugraužtais sparneliais. Įdomu, už ką šeima jį taip nuskriaudė. Juk tai mirties bausmė... Auka paukščiams?


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 916

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai