Peržiūrėta 1897

Išleista nauja knygelė vaikams

„Vaikystės dienelės“

Karolina Kazlauskienė

Užtrukau tik kelias sekundes, pasakydama, kad noriu išleisti knygą, tačiau kiekvienas suprantame, jog knygos paruošimas, kol ji atiduodama į skaitytojų rankas, užtrunka ne dieną, ne savaitę, o daug ilgiau...

Prieš metus eilėraščių kūrėja Karolina Kazlauskienė iš Pakruojo rajono, Sosdvario kaimo žurnaliuko „Lututė“ redakcijai atsiuntė pluoštelį savo sukurtų eilėraštukų. Perskaičiau vieną, antrą, trečią... Sužavėjo jie mane, nes skaitydama prisiminiau vaikystę – kaip ankstyvą rytą braidydavau po rasotą pievą, grožėdavausi žydinčiomis vyšniomis, baltu ramunės žiedu burdavau „myli nemyli“, kaip mamytė mane pabardavo, kad lakstydama pas griovyje gyvenančias varliukes pamirštu pašerti sodyboje auginamus triušiukus...

Vaikystė – mažytis namelis,

Aplinkui laukų žaluma.

Per sodą vingiuoja takelis,

Prisirpusios vyšnios jame.

<...>

Vaikystė – taip laukti prailgo,

Taip noris užaugti greičiau.

Kur ji? Gal paklydo tarp smilgų?

Ieškojau. Deja – neradau...

Eilėraščiai vaikams... Eilėraščiai apie gamtą! Kokie jie skambūs, pilni tiesos ir gėrio. Juk vaikai skaitydami eilutę po eilutės, posmelį po posmelio, žavėsis, grožėsis ir džiugins savo širdeles. O tai pajutę, mažieji dar labiau norės pažinti gamtą, kuo ilgiau joje pabūti, supras, kad ją reikia saugoti. Argi ne to mes visi norime?

Negaišome svarstydami ir nusprendėme, kad šiuos kūrinėlius reikia išleisti. Atrinkti eilėraščius ir paruošti juos būsimajai knygelei ilgai netruko, tik... reikėjo nuotraukų iliustruoti kiekvienam eilėraštukui, kurių knygelėje yra per keturiasdešimt. „Jei eilėraštis apie gamtą, o mano nuotrauka tinka jam iliustruoti, tai net prašyti nereikia – imk ir papuošk ja knygelės puslapius“, – išgirdau ne iš vieno svetainės www.naturephoto.lt fotografo, kai paprašiau nuotraukų. Paruošti knygelę nebuvo sunku, nes jaučiau JŪSŲ, mielieji gamtos fotografai, pagalbą. Tik kartu kurdami, tik ištiesdami pagalbos ranką, drauge siekdami supratimo, grožio ir gėrio mūsų ateities kartoms, galėsime didžiuotis, kad mūsų pomėgiai yra vertybė.

Nuo šiandien mažieji skaitytojai jau vartys knygelės puslapius. Skaitys, gal ir mintinai išmoks posmelį kitą. O taip pat grožėsis nuotraukomis, kurias šiai knygelei padovanojo gamtos fotografai Darius Babelis, Valdimantas Grigonis, Vilma Skibiniauskaitė, Romualdas Kairys, Kęstutis Čepėnas, Vitalijus Serioginas, Renatas Jakaitis, Nijolė Šimonienė, Juozas Baškys, Arūnas Eismantas, Vytautas Jusys, Gintautas Steiblys, Gražina Sventickienė, Agnė Našlėnienė, Jonas Bilinskas, Romas Ferenca, Andrius Čeponis, Valdas Augustinas, Vidmantas Karpis ir Romualdas Barauskas.

Noriu nuoširdžiai padėkoti JUMS visiems. Jūsų gerumą ir dosnumą pajus tūkstančiai mažųjų skaitytojų. O artėjant šurmulingoms žiemos šventėms tai bus nuostabi dovana ne tik vaikams, bet ir mums patiems. AČIŪ!

Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 966

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai