Peržiūrėta 3023

Grąžiagalvė

Grąžiagalvė priskiriama geninių (Picidae) šeimai, bet pagal išvaizdą, elgesį ir gyvenimo būdą nelabai panaši į kitus genius.

Sodyboje esu įkėlęs keletą inkilų varnėnams, kaip ir įprastai, paukščiai juos visus užima. Įsibėgėjus pavasariui, kada vyksta inkilų valymo ir lizdų statymo darbai, atkreipiau dėmesį į vieną inkilą, prie kurio buvo tylu, o prieš gerą savaitę šiame inkile jau buvo pradėjusi įsikurti viena varnėnų porelė. Tik po keleto dienų pastebėjau, kad inkile kažkas apsigyveno, bet tai buvo ne varnėnai, o grąžiagalvė. Literatūroje rašoma, kad šis paukštis perėti renkasi medžio dreves ir sugriauna ten prieš tai buvusių paukščių lizdus. Knygoje „Lietuvos fauna. Paukščiai“ aprašomas atvejis, kai per keletą dienų grąžiagalvių pora išmetė kiaušinius ir lizdus iš 11 inkilų.

Grąžiagalvė maisto dažniausiai ieško ant žemės. Snapu prakrapšto skruzdėlyno paviršių ir įkiša savo lipnų liežuvį gilyn, taip ištraukia lervas ir lėliukes. Sode gan dažnai tarp žolių matydavau šmirinėjančią grąžiagalvę ir ieškančią skruzdėlynų. Todėl šio paukščio paplitimas priklauso nuo dirvinių skruzdžių ir skruzdėlynų gausos.

Esant pavojui paukštis ištiesia kaklą, pradeda sukioti galvą tai vieną, tai į kitą pusę ir šnypšti kaip gyvatė.

Naudota literatūra:

„Lietuvos fauna. Paukščiai“, Vilnius, „Mokslas“, 1991

V. Dierschke „Paukščių žinynas“


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai