Peržiūrėta 2391

GINTARINIS ŽALTYS 2012

Žingsnis po žingsnio artėjame prie Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ finalo. Pagaliau paaiškėjo autoriai ir darbai, kurie įveikė konkurso atranką, pateko į finalinį etapą ir toliau varžysis dėl atskirų nominacijų bei specialiųjų prizų nugalėtojų vardo. Geriausios nuotraukos, kaip ir ankstesniais metais, papuoš naują Lietuvos laukinės gamtos fotografijų albumą. Konkurso laureatų paskelbimas ir parodos atidarymas planuojamas Vyriausybės rūmuose balandžio 12 dieną.

Trečiąkart rengiamame „Gintarinis žalčio“ konkurse iš viso buvo užregistruota per 110 autorių, kurie pateikė daugiau nei 2 000 darbų. Palyginti su Europos ar aplinkinėmis šalimis, tai nedaug, tačiau mūsų mažoje šalyje tikslingai gamtą fotografuoja tik keli šimtai žmonių, o darbais, galinčiais papuošti pasaulinio lygio rinkinius, galėtų pasigirti vos kelios dešimtys gamtos fotografų, tad toks konkursinių nuotraukų skaičius – tikrai džiugina.

Kiekvieni metai konkurso dalyviams tampa vis didesniu iššūkiu. Praėjusieji metai ne visiems, netgi pripažintiems lyderiams, buvo sėkmingi ir padovanojo tiek gražių akimirkų bei įsimintinų kadrų, kiek norėtųsi. Kiti tiesiog pamiršo, nesuskubo, o kažkas nepanorėjo dalyvauti. Konkurse – kaip ir sporte: vieni ir olimpiniais medaliais pasidabinę neatsisakys išbandyti jėgų nacionaliniame čempionate, kiti dėl asmeninių ambicijų dairosi – gal kas pilietybę pasiūlys...

Kaip ir kiekvienas iš mūsų su fotoaparatu į gamtą einame vedami skirtingų tikslų, motyvų, skirtingų troškimų, puoselėjame skirtingus planus. Taip ir konkursas, žengdamas pirmuosius žingsnius, vis dar ieško savo tapatybės, siekia būti žinomas visuomenėje, nori tapti prestižinis, o kartu ieško ir tikrų draugų – nuolatinių rėmėjų.

Kol kas negalime pateisinti tikriausiai ne vieno dalyvio puoselėjamų lūkesčių, nes visa finansinė našta – organizaciniai rūpesčiai, parodos rengimas, albumo leidimas – guli tik ant leidyklos „Lututė“ pečių, o laureatus paskatinti tegalime tiktai simboliniais globėjų prizais. Vis dėlto tikime, jog šie metai yra paskutiniai konkurso įsitvirtinimo metai, juolab kad vyksta valdžių kaita.

Tačiau svarbiausia, kad pagaliau suvoktume, jog Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursas „Gintarinis žaltys“ – tai ne loterija su aukso puodu, ne rungtynės, ne kažkieno ambicijos, o didžiulė, svarbi, vieša gamtosauginė akcija.

Eidami į gamtą, fotografuodami turime įsisąmoninti, kad jai liekame skolingi, kad jai turime kažką atiduoti. Tad visų, kurie tai suvokia, kurie ne vien žodžiais myli gamtą, kurie yra savo šalies patriotai – sakome: LIETUVOS GAMTA! Štai mūsų duoklė tau.

Skelbiame šiemet į konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ finalinį etapą patekusių autorių sąrašą:

Agnė Našlėnienė

Aivaras Markauskas

Aleksandras Gužauskas

Aleksej Sokolov

Algirdas Rumšas

Algis Jakštas

Alma Kerpauskienė

Alvydas Stauskas

Andrius Čeponis

Andrius Pašukonis

Antanas Gudelevičius

Antanas Kubilius

Antanas Razmas

Arūnas Eismantas

Arvydas Stakė

Boris Belchev

Dalia Kvedaraitė

Dalia Račkauskaitė

Darius Babelis

Giedrius Stakauskas

Gintautas Steiblys

Gražina Sventickienė

Jonas Augustauskas

Jonas Barzdėnas

Jonas Kazlauskas

Julius Morkūnas

Juozas Baškys

Kastytis Vainauskas

Kazimieras Linkevičius

Kęstutis Čepėnas

Kęstutis Kriščiūnas

Kęstutis Vecka

Lina Marmaitė-Snitkienė

Linas Budavas

Lukas Jonaitis

Marius Čepulis

Marius Kavaliauskas

Mindaugas Gasparavičius

Mindaugas Kirstukas

Nerijus Žitkevičius

Normantė Ribokaitė

Oleg Stepanko

Olegas Kurasovas

Remigijus Gegelevičius

Renatas Jakaitis

Rimantas Aitmanas

Rimantas Bikulčius

Rimantas Nalivaika

Robertas Patronaitis

Romualdas Barauskas

Saulius Karalius

Sidona Černeckienė

Simonas Minkevičius

Stanislovas Sinkevičius

Tomas Kalašinskas

Tomas Kizas

Valdas Augustinas

Valdimantas Grigonis

Vidmantas Karpis

Viktoras Dubinskas

Vilija Visockienė

Vilius Grigaliūnas

Virginija Žilinskienė

Virginijus Stumbrys

Vitalijus Serioginas

Vitalijus Stirkė

Vytautas Jusys

Zita Gasiūnaitė

Konkurso organizatoriai

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 916

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai