Peržiūrėta 2640

GINTARINIS ŽALTYS 2011

Jau kovas. Kolegos nerimsta, jog nėra informacijos apie Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursą „Gintarinis žaltys 2011“. Ir jie teisūs: atsiprašau, truputį apsileidau. Bandau pasitaisyti.

Pradžiai trumpas moralas. Dar pernai daugelis kolegų abejojo: ar mes pajėgūs kasmet daryti tokius konkursus ir surinkti solidžius nuotraukų rinkinius? Gal vertėtų jį daryti kas antri metai? Gal ir taip, bet gal ir ne. Norint šį projektą „įsukti“, reikia bent jau tris-keturis metus intensyviai jį „sukti“, kad augtų žinomumas, prestižas, gal būt atsirastų rimtų rėmėjų, ir patys „įsivažiuotume“ augti su savo darbais. Gal net ateityje padaryti šį konkursą regioniniu, pamažu įtraukiant kitas Baltijos šalis, Kaliningrado sritį. Tad vis tik, mano nuomone, jį geriau daryti kasmet, juolab kad auga potencialas: kažkas dėl vienokių ar kitokių priežasčių nedalyvavo ankstesniuose, bet prisijungė vėliau, kažkas tik pradėjo fotografuoti ir „subręs“ konkursui šiemet ar kitąmet. Antras moralas žmogiškasis. Savam kaime pranašu sunku tapti. Juolab – lietuviais juk esame: dažnas įsimylėjęs tik save, dažnas pinigus, kitas, užuot pasidžiaugęs kolegos sėkme, verčiau jam gerklę perkas. Na, o jei kažkas vyksta, daroma, tai kaip čia neapkalbėjus, neapšmeižus, visokių sąmokslo teorijų neprikūrus. Tegu tokių deguto „šaukštelių“ ir nedaug, tačiau jie ir didelę didelę statinę gero medaus pagadina. Aukoji daugybę laiko, nužudai daugybę nervų ląstelių, sukiši krūvą pinigų (jau geriau į fototechniką investuot), o vietoj padėkos... Ne kiekvienas, deja, turi tiek savimonės, jog supratų, kad galima kažką daryti ir vardan idėjos, vardan kitų... Tik didžiulių pastangų dėka, vardan artimiausių kolegų ir bičiulių prisiverčiau tęsti šį pradėtą darbą...

Na ir pagaliau priėjome prie „Gintarinio žalčio 2011“. Iki pat sausio pradžios kirbėjo dvejonė: kaip bus šiemet, kiek norinčių dalyvaut, koks bus darbų lygis. Turiu pasakyt, kad realybė pranoko lūkesčius. Dalyvauja net 30 proc. daugiau žmonių nei pernai, darbų pateikta taip pat bent 30 proc. daugiau. Bent jau mano nuomone, jie solidesni, labiau išbalansuoti tarp skirtingų kategorijų. Taip kad bus kaip bus, bet be jokios abejonės bus geriau nei pernai.

Konkurso dalyviui nuo sausio mėnesio iki kovo vidurio – didžiulis laiko tarpas. Tačiau organizatoriui – tai tik akimirka, kada reikia verstis per galvą. Tad šiemet nusprendėme neskubėti. Konkurso finalas, parodos atidarymas, albumo pristatymas įvyks gegužės pradžioje. Sekite informaciją.

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai