Peržiūrėta 1199

Gamtos fotografai – prieš tingulį

Feliksas ŽEMULIS. „Lietuvos žinios“, 2011 12 10

Ne tik ekonominiai nepritekliai, bet ir darganos užgulė mūsų kraštą. Jau daugelis lyg išganymo ilgisi šviesos, šalčio ir sniego. Kai kuriose Lietuvos vietovėse jis jau nuklojo žemę, tik ar ilgam, nežinia. Be išvykų į gamtą negalintys ištverti ištikimiausieji jos bičiuliai ragina nepasiduoti tinguliui ir depresijai.

„Laukiu sniego... Negana to, kad ruduo fotografuoti buvo nevykęs – dar ir žiema neateina. Gal iš viso neateis? Nuolat seku orų prognozes: jau, žiūrėk, po savaitės, dviejų žadamos šalnos. Ir taip – nuo pat rugsėjo. O šalnų kaip nėra, taip nėra. Per visą tą laiką gal tik dvi mačiau, ir tai vos vos pašaleno“, – kolegoms „Naturephoto.lt“ tinklalapyje guodėsi šio gamtos fotografų klubo įkūrėjas Romualdas Barauskas.

Tokiu oru, pasak jo, tik žvėrys nesiskundžia – nesunku maisto susirasti, šonai nešąla. Dargana, lietus, vėjas, žinoma, niekam ne prie širdies, bet vis dėlto geriau nei 30 laipsnių šaltis.

„Tačiau miške žvėrims neramu: lapai nukritę, viskas persišviečia, vyksta medžioklės ir intensyviai kertamas miškas. Paguoda tik ta, kad ilgos sutemos – užtenka laiko ir pasimaitinti, ir pailsėti. Tad trumpas šviesus metas netrunka praeiti būdraujant: jei tik kas, tuoj į kojas“, „ pabrėžė R. Barauskas.

Nesunku suprasti, kodėl jis ir kiti žvėris bei paukščius fotoaparatais medžiojantys gamtos fanatikai laukia tikros žiemos. „Pašalus, iškritus sniegui žvėrys sakytum sutrinka: nejauku, neįprasta, pernelyg šviesu. Tad keletą dienų klajoja tarsi apduję – tik nežiopsok ir puikių kadrų gali prigaudyti“, – tikino gamtininkas.

Daugiau skaitykite:

http://www.lzinios.lt/Prie-kavos/Gamta/Gamtos-fotografai-pries-tinguli

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 932

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai