Peržiūrėta 1500

Apie darbštuolių namus :)

Vorai – bestuburių gyvūnų būrys, kurio atstovai sugeba gaminti voratinklių šilką, turi aštuonias kojas ir neturi sparnų. Šie nariuotakojai randami visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Iš viso priskaičiuojama apie 38 000 rūšių.Taip sako visažinė Vikipedia.

O aš visą gyvenimą bijojau vorų... tol, kol nepradėjau fotografuoti... Galima būtų pasakyti, kad fotografija padėjo atsikratyti vienos iš fobijų :).

Žinoma, šiemet mane domino jų tinklai.
Gaudomuosius tinklus vorai audžia labai įvairiai, kiekviena rūšis savaip. To paties tinklo gijos yra labai skirtingos. Vienos jų storos, kitos purios, trečios lipnios. Ant storesnių spindulinių gijų spirale išsidėsčiusios lipnios gijos. Klijai dengia jas ne ištisai, todėl toks tinklas ankstų rasotą rytą atrodo lyg būtų nusėtas smulkių karoliukų. Prie tokių lipnių siūlų sparnais, kojomis ir prilimpa vabzdžiai. Voras tinklą daro labai stropiai užpakalinėmis kojomis, kurios turi specialų nagelį ir į šukas panašius šepetukus. Voratinklių rezgimas yra viena priežasčių, lemiančių vorų sėkmę gamtoje. Jie geba panaudoti voratinklinį šilką ir kitoms funkcijoms atlikti, kurios labai padeda vorams kovoje už būvį. Iš šilko jie pina ne tik gaudykles, bet ir slėptuves, „lizdus“, taip pat voratinkliai jiems padeda keliauti pavėjui ir taip vorai išplinta naujose vietose.


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 938

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai