Peržiūrėta 1788

2012 metų vabzdys – plėšriamusė

Lietuvos entomologų draugija 2012 metų vabzdžiu paskelbė dvisparnių būrio atstovą – plėšriamusę (Laphria).

Lietuvoje šiuo metu yra aptinkamos dvi Laphria genties plėšriamusių rūšys – kuprotoji (Laphria gibbosa) ir kamaniškoji (Laphria flava). Šios musės paprastai pastebimos atvirose vietose – miško pievelėse, kirtavietėse, palei kelius, ant tvorų ir pan. Skraido daugiausia karštomis dienos valandomis nuo birželio iki rugpjūčio.

Suaugusios musės yra nespecializuotos plėšrūnės – skraidydamos medžioja įvairius vabzdžius, stambius vabalus. Lervos taip pat plėšrios, vystosi dažniausiai po spygliuočių žieve ir medienoje, kur maitinasi ūsuočių, straubliukų, blizgiavabalių ar kitų vabalų lervomis.

Akcijos tikslas – įvertinti kelių didžiausių plėšriamusių rūšių paplitimą ir gausumą Lietuvoje, kad ateityje būtų galima vertinti jų paplitimo ir gausumo pokyčius.

Be plėšriamusių, akcijos rengėjams labai vertingi ir duomenys apie kitą musių plėšrūnių šeimos rūšį – vapsviškąją musę plėšrūnę (Asilus crabroniformis).

Pastebėjusius minėtus vabzdžius akcijos organizatoriai prašo pranešti el. paštu info@entomologai.lt. Kaip tą padaryti, rasite draugijos svetainėje www.entomologai.lt.

Nuotraukoje – kamaniškoji plėšriamusė (Laphria flava)

V. Uselio nuotrauka

Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 963

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai