Komentarai 0

Bohemiškasis aukšliavarpis

Šią antrą gegužio savaitę teko pabuvoti netoli Vilniaus Jeruzalės Šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčios.Prie tvoros, juosiančios masinių pamaldų vietą, nustebino išaugę keistos formos pavasariniai grybai, kuriuos iš pradžių pamaniau esant netipiškoj vietoj išaugusiais mutavusiais biedžiukais.Pasidomėjęs, nustačiau, kad tai graičiausiai gali būti retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktas grybas Bohemiškasis aukšliavarpis (Verpa bohemia). Labai norėčiau specialistų komentaro.

Komentarai 0

Buvau Traupyje

Kas kartą užmatydama pavadinimą Traupio botanikos sodas, vis kildavo mintis pakeliui būtinai užsukti ir apžiūrėti šį įdomu kampelį. Vakar tokia galimybė pasitaikė bevažiuojant pro Traupį link miško sodybos. Tai Sigučio Obelevičiaus ir jo mokinių puoselėjamas sodelis-parkelis-takelis šalia mokyklos. Gal kiek ir ankstoka, kad pamatyt patį žydėjimą, bet radome bundančio pavasario jau sušildytų pirmųjų žiedų. Smagu buvo pasivaikščioti, ačiū Traupiui :)

Komentarai 8

Nauja Taukavietė (oficialiai - 21-a)

Važiuojam iš sodybos namo. Stabtelim pamiškėj, kur pernai vienintelį bobausį mačiau. Dėdė Vytautas (Jums jau pažįstamas iš "Knygos Lutučiukams" gamybos)  nueina į miško gilumą, aš slenku pakraščiu. Girdžiu rėkia: - ateik, čia gal šimtas tavo bobausių-nebobausių auga. Lekiu žiūrėt. Nebobausiai... Taukiai... 100+ vnt. Parašiau prof. Kutorgai. Šiandien profesoriaus patvirtinimą gavau, kad radavietė (augavietė) nauja, ir kad penktadienį mikologų desantas važiuoja į…

Komentarai 2

Fotominiatiūros lazdynui

Šį kartą - apie mažą pavasarinį stebuklą - rausvą lazdyno žydėjimą.... Žiūriu, kaip ant liaunos, dar belapės lazdyno šakelės gelsvomis žiedadulkėmis aplipę supasi žirginėliai - kuokeliniai, vyriškieji lazdyno žiedai. Piestelinių žiedų užuomazgos dar visai neseniai buvo pasislėpusios mažulyčiuose pumpurėliuose. O  dabar, jo, to pumpurėlio, viršūnėlėje jau pasirodęs kuklus, trapus, tik labai smalsiai akiai pastebimas rausvas spurgelis. Pūsteli lengvas rytinis vėjelis (beje,…

Komentarai 2

Kerpių metas

Dabar pats tas metas kerpėms - vėsūs drėgni orai. Kitu laiku kai kurių iš jų nė nepastebėtume. "Pražysta" - išryškėja - spalvos, paputlėja, išaugina grybukus... 1. Sieninė geltonkerpė (Xanthoria parietina) ir miltinuotė (Lepraria sp.). 2. Ukrainietiškoji geltonkerpė (Xanthoria ucrainica). 3. Miltinuotė (Lepraria sp.). 4. Plynkežis (Hypogymnia sp.). 5. Žalsvarudė šiurė (Cladonia chlorophaea). 6. Skyvytė (Lecidella elaeochroma) ant baltalksnio (Alnus incana). 7 ir 8. Sieninė…

Komentarai 10

2016-Vasaris

Gamtoje oro permainos, virsmai vyko  toli gražu  ne taip, kaip sudėtos foto į reportažą...Debesų keliais išlydim žiemą, ji per daug ir nesispyriojo...Pats gražiausias laukimas ir spalvų kaita vos vos, jau ranka pasiekiama...Išlaukėm, sulaukėm...Ate žiemai, sveikas pavasari!

Komentarai 5

ant ledų

Taip. Ir vėl aš su savo niekalais... Vadovaujuosi mintimi "nedaryk kitam to, ko nenori, kad tau darytų"... gal tiksliau būtų "daryk kitiems tai, ko nori, kad ir kiti padarytų" :D Taigi, kol tikro pavasario nesusitikau, netikras, bet visai įdomus, pasirodė ant ledo.

Komentarai 3

sniegas

žiema tikriausiai baigėsi... ir dabar, kai sniego likučiai primena sutižusią manų košę, prisiminkime, iš ko jis iš tiesų padarytas ...buvo :)

Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 925

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai