Mikologai daug nedvejodami šį dievo kūrinį priskiria grybams, nes jis dauginasi sporomis. Betgi jis moka šliaužti! O minta bakterijomis, grybų sporomis, dumbliais. Jis juos paprasčiausiai susimedžioja. Dar daugiau -bandymai parodė, jog šis sutvėrimas keliaudamas link maisto sugeba įveikti sudėtingus labirintus.
Pagal naujausią sistematiką šis sutvėrimas nepriklauso nei augalams, nei gyvūnams, nei grybams. Jis kaip ir pirmuonys, priskiriamas protistų karalystei, gleivūnų skyriui.
Panašu, kad tai sinonimas. Kiek suprantu, ypač grybų, lietuviški pavadinimai nesunorminti, naudojama begalė sinonimų. Aprašyme remiuosi dr.Jurgos Motiejūnaitės straipsniu apie gleivūnus.
geltonasis fuligas ir geltonasis kleckis - kas kaip parašo, taip gerai, kas domisi, supranta, kad tai tas pats padarėlis. Čia ant kokio augalo? tokioje situacijoje nė nesu radęs, čia "imituoja" kanadinę rykštenę :) Rasdavau ant kelmų, išvirtusių medžių trūnijančių kamienų, pūvančių lapų krūvos. O dėl to kairėje pusėje reikia pasukti galvą :)Geras ir įdomus Jūsų radinys
jie keičia spalvas, painu su jais, reikėtų pasidairyti. Kai kur lyg matyti koteliai? šitai padėtų identifikuoti, koks gleivainis, fuligo kotelių neturi. ir tie rutuliukai labai jau taisyklingi. bet taisyklingų įžiūriu ir tuose geltonuose dribsniuose. Ne Fuligo...
Pirmiausia abejonių sukėlė forma - rutuliukai, ant žalių samanų... Palyginkite kad ir šitą: https://www.flickr.com/photos/volvob12b/23818918320/in/pool-slime/ Taigi gal Physarum polycephalum (ar kitas Physarum genties). Lietuviškuose šaltiniuose nė nežinau šio atstovo foto. naturephoto.cz.slime molds pateikia dar P. virescens.
Labas vakaras, Jonai, štai ir gleivainių specialistės atsakymas. Kaip rimta mokslininkė ji iš principo linkusi nespręsti pgl foto, bet atsakymo sulaukėme. Taigi, dar kartą sveikinu jus su radiniu - šio gleivainių atstovo foto lietuviškuose šaltiniuose nežinau. Taigi, galime pavadinti Physarales sp. Dr. G. Adamonytės laiško kopija: "Grazina Adamonyte
20:13 (prieš 1 valandą)
skirta man
Sveiki,
labai graži nuotrauka, bet iš principo pagal nuotraukas nebūdinu. Viena aišku visiškai, kad tai ne Ph. polycephalum, nes tai yra atogrąžų, ar bent jau šiltų kraštų, rūšis. Pavyzdys gali priklausyti Physarum genčiai, bet lygiai taip pat sėkmingai ir Didymium, tad jei būtinai norit pavadinti, siūlyčiau - Physarales eilė.
Su geriausiais įdomių radinių mikropasaulyje linkėjimais,
Gražina