Fotografuota pasislėpus nendryne Ignalinos raj. Prie vieno iš tvenkinių pastebėjau žvejojančius erelius. Mačiau kaip nerdavo ir nusinešdavo nemenkus karpiokus. Nusprendžiau patykoti, gal pavyks įamžinti tą svajonių momentą. 3 valandas pratupėjau nendryne užsimetes kamufliažinį apsiaustą. Padariau porą kadrų kaip erelis neria bet nieko nepagauna. Galų gale dingo ereliai ir aš grįžau prie mašinos. Vos atrakinau dureles, išgirdau klykiant ir pamačiau atlekiant 3 žuvininkus. Vėl viską metęs nėriau nendrynan ir šį kart pavyko :)
N irgi :) arba abi mažosios :)
" Kalbų raidoje dažniausiai bendriniai žodžiai virsta tikriniais. Tačiau pasitaiko ir priešingų atvejų, kai tikriniai žodžiai virsta bendriniais. Tai ypač būdinga fizikos terminijai. Joje įvairių fizikos vienetų pavadinimai yra atsiradę iš tuos vienetus nustačiusių mokslininkų pavardžių (pvz., amperas – iš prancūzų fiziko ir matematiko pavardės Ampere, omas – iš vokiečių fiziko pavardės Ohm, vatas – iš anglų inžinieriaus pavardės Watt). Tokios pat kilmės yra ir bendriniai žodžiai brauningas, mauzeris, fordas, ševroletas ir kt.
Bendriniais žodžiais yra virtę ir kai kurių literatūrinių herojų vardai (pvz., donžuanas – Moljero, Bairono, Merimė, Puškino ir kt. rašytojų personažas, donkichotas – žymaus ispanų rašytojo Servanteso herojus). Bendrinis žodis chuliganas taip pat yra pavardinės kilmės (atsiradęs iš XIX a. viduryje gyvenusios airiškos šeimos, pasižymėjusios avantiūriškumu, pavardės Hooligan).
Suprantama, kad, virtęs bendriniu, tikrinis žodis įgyja leksinę reikšmę ir ima žymėti tam tikrą sąvoką. Chuliganas dabar reiškia „šiurkštų elgesio normų pažeidėją, triukšmadarį“, o donžuanas – „moterų suvedžiotoją, mergišių“."
taigi: čepulis dabar reiškia geros nuotraukos autorių, kantrų fotografą :)
Pakele nuotaika si nuotrauka:) Geriau kazin ar gali buti, nors tobulumui ribu nera. Ir rakursas idealus, o dar kiek kitu faktoriu turejo sutapti, sunku net suskaiciuoti. Saunuolis! Atrodo, kad nebuvo panires, nuo vandens pavirsiaus paeme?
O ne čia jau kažkelintas bandymas atkelt nuo vandens :) Procesas maždaug toks, nėrė kojom žemyn ir iki kaklo vandeny išskėtęs sparnus sustingo kokiom 4 sekundėm, matyt bandė nuramint karpį, o tada sunkiai ir ilgai bandė atsiplėšt ir pakilt. Nuo panėrimo iki šito kadro praėjo maždaug 10 sekundžių.
Supratau. Turejai laiko sufokusuoti:) Bet kartais ima tiesiai nuo pavirsiaus. Pora kartu esu mates. Sekasi visada tiems, kurie ideda daugiau darbo. Kas toliau?:)
Nu va ir aš galvojau kad nuo paviršiaus griebia, ale visi bandymai kokie buvo buvo nėrimai iš 9 - 4 nepavykę.
O toliau bandyti reikia ryto šviesoje pagauti šį žveją, be to švygždos ir ilgasnapės vištelės laukia savo eilės. Tik spėk suktis :)
Nu malacius, Mariau! As tik dar noreciau suzinoti, koks svolocius galejo ivertinti sia nuotrauka maziau negu 10 balu:) O del sviesos tai aisku pastebejau. tokiu paros metu - puiki nuotrauka. Afrikoje apie tai galetum tik pasvajoti:)
Ne baluose esmė :)) O pasisekė nes saulė buvo tokiu permatomu debesėliu uždengta, o fotografuota beveik prieš saulę. Na ir dar pasisekė, kad nenaudojau diafragmos prioriteto, o buvau nustatęs savo nustatymus ranka, nes būtų fotikas sugrybavęs ir sumažinęs išlaikymą, o tada jau beliktų fotiką skandint :))
Ir man iš karto kilo tokia mintis kaip Aleksejui, paprognozuot: 2012m. kadras :))
O "svoločių", kaip Viktoras sako, gal ir nėra. Aš įsivaizduoju, kad nuo turimo balsuotojo statuso ir balai šiek tiek koreguojasi. O gal ir klystu. Šiuo atveju net nebesvarbu, juk taip akivaizdu, kad žuvininkas su karpiu - laimėtojai :))
Tiek komentarų dar nesu matęs! ;)... M.K. nuo tokios foto net pamišo, mokslinę-fantastinę pasakėčią sukūrė ;)... Taaaip, penkmečio fotografija... daug gamtoje sugaišto laiko + daug darbo + mokėjimas valdyti techniką + užsispyrimas + patirtis ir žinios + didžiulė sėkmė = nepakartojamas rezultatas! Sveikinimai!... Bet aš pabūsiu svolačium, skirsiu tik 10 balų, nes tikiu kad bus dar geresnių! ;)...