Manau nieko nematė kokias kelias sekundes. Bet šiaip tai nesibaido, netgi susidomi. Leidžia padaryti kokia 10 nuotraukų, po to arba slepiasi (bet būtinai išlenda kitoje vietoje dar pažiūrėti) arba eina savo keliais.
Tiek kad nepatogu paveiksluoti, autofokusas neveikia, pro ieškiklį nieko nematai.....
Barsukas labai jautrus trikdymams gyvūnas. Iš pradžių viskas gražiai ir nekaltai atrodo, bet pajautęs, kad yra nuolatos trikdomas, dažniausiai apleidžia urvyną. Šiuo metu geriau tuo nepiknaudžiauti, ir elgtis labai atsargiai, nes laukiamas šeimos pagausėjimas.. Jauki ir abejinga šio gyvūno reakcija gali būti apgaulinga ;)
Esu apturėjus didelę gyvenimo dovaną su barsukais...puse vasaros jų " miegamajį" nuo mano lovos neskyrė nei šimtas metrų...jie ateidavo naktimis išknisdavo vaikų smėlio dėžę, išvartydavo visokius kieme paliktus daiktus...nemažai laiko praleista besiklausant jų savotiško tarpusavio niurnėjimosi...būdavo tiesiog guli ir klausai, kaip už lango kalbasi barsukai...:) Du, visada kartu, niekada nemačiau, kad eitų vienas...Taip, kad, juos truputį pažįstu, jie gana prastai mato, bet puikiai girdi ir užuodžia. Daug jų ir dabar gyvena visai netoli mūsų.... Ir gali autorius ar dar kažkas ant manęs labai pykti ar panašiai, turite teisę, bet aš tokią foto laikau labai ir dar kartą labai neetiška....ir beveik absoliučiai menkaverte....net nebalsuoju...O ar Mindaugo čia pomėgis toks ? Nes yra buvę Jūsų stirnų čia foto, naktį apšviestos, išgąsdintos...
Niekas Renatai tuo ir nepiktnaudžiauja. Dabar buvo galimybė juos nupaveiksluoti, tuo ir pasinaudojau. Mielai būčiau nenaudojęs blykstės, jei nors kiek būtų šviesos. Kas dėl blykstės, tai pakankamai ramiai reaguoja daugelis gyvūnų, aišku jei tai ne 6 hologeninės lempos ant visureigio stogo.
Žaneta, niekas nepyksta, atsipalaiduokite. Galėtumėte hunter.lt forume prisiregistruoti, gal nors vieną veikėję sugebėtumėte atvesti į protą. Va ten žmonės net nežino kiek mėsa parduotuvėje kainuoja. Reikėtų pamatyti garažuose stovinčius šaldiklius-dėžes, šauna bet ką, bet kada ir visiems tai dzin. Žinau, ką šneku, pernai paveikslavau briedį su briede ir dviem jaunikliais, po savaitės patelę numušė mašina, o dar po mėnesio nušovė ir likusius. Anksčiau esu įkėlęs elnės foto, nušovė ją ir elnią. Tai ką gali paveiksluoti, nestresuojant?
Kalba ne apie medžioklę, ir ne ką kiti blogai daro, o kalba apie tai, ko vertėjo nedaryt. Spėsi tų barsukų nuotraukų pridaryt šviesoje, tai kokio velnio dabar trikdyt? O rezultatas tikrai prastas ir absoliučiai nieko gero čia nematau.
O kiek čia jautrių šviesai susirinko :) "blykstė ne žvėrims fotografuoti" :) CONNOR STEFANISON Winners of Wildlife Photographer of the Year 2013 ( nuotrauka su 3 blykstėmis ir ne iš 30 metrų, o iš 3 )
http://www.connorstefanison.com/yyt0ud92nb7q12au4ejpc8azomjjwn
Blykstės naudojimą pateisinu tik grynai mokslinės dokumentikos būtinybei (kai kitaip padaryti neįmanoma), na ir šešėlių pašvietimui... Kažkada (kai fotkinom 200-400 jautrumo juostelėm ir apie skaitmeną net svajonių nebuvo) iš ne vilties, kad su žvėrim taip nieko ir nenuveiksiu, buvau apsirūpinęs ir mėginau įvairius dirbtinius šviesos šaltinius (po šiai dienai kažkur po lova voliojasi anuo metu buvusi brangiausia canon blykstė, deje pananaudota tik keletą kartų ;). Tačiau šios priemonės nepasiteisino, tvarkydamas senesnių laikų fotoarchyvą neradau beveik nei vienos fotografijos vertos dėmesio.. Manau, kad šiais, nuolat tobulėjančios skaitmeninės fotografijos laikais tikrai nėra būtinybės dažnai naudoti blykstę gyvūnų fotografijoje, kadangi vaizdelis dažniausia būna tikrai ne koks ;).. Juk jau šiai dienai galima fotografuoti beveik visiškoje tamsoje (pvz. ankstesnė mano barsuko foto, kur gyvūną sutemus vos galėjau įžiūrėti plika akim, bet kažkas gavosi).. Tiesiog reikia kantrybės, šviesios optikos, gero trikojo, na kad žemė po trikoju nejudėtų ir kad pats objektas laikinai apmirtų, ir kokybė tikrai įmanoma. O lakstymą paskui gyvūnus sutemose su blykste laikau daugiau ne kūrybine fotografija, o greito ir lengvo rezultato, bei atrakcijų siekiančių sportinės fotomedžioklės užiėmimu ;)... Bet tai tik mano nuomonė, kaip sakant, kiekvienas darom taip kaip mums labiau patinka, kas žino gal ir Mindaugas J. judėdamas šia linkme pasieks kokybę bei savo nuosavą stilių ;)...
Mindaugai, nešiokis blykstes, tampykis prožektorius, tai tavo reikalas. Aš išsakau savo nuomonę. Ir tavo pateiktas pavyzdys, man ne rodiklis. Juolab greičiausia dar ir prijaukintas paukštis... :(
Nu jooo, Mindaugo nurodytas pavyzdys žiaurokas! Jei dauguma pradėtų oreintuotis į tokio pobūdžio fotografijas tektų pirmoj eilėj atsistatydinti ;)... Negana to, kad visa scena surežisuota, tai prie viso to, pamastykit apie tai, koks šio eksperimento poveikis paukščiui?! Pelėdos akis jautresnė už žmogaus gal kelias dešimtis ar net šimtus kartų... ir čia jai sutemose, dėl tikrai nepavyzdinės fotografijos, kala su blicu tiesiai į akis... pamėginkiе įsivaizduoti kaip po to paukštis jaučiasi?!
Čia tipo Juozai šeip noras bile pasiginčyt? ;)... Juozai....taip pats sugalvojai, pats mėginai, ar tiesiog studijavai mokslinių tyrimų išvadas? ;)... Lietuvoje tokių tyrimų kaip ir nieks nebandė, ar neskelbė, bet deje, tai išbandyta praktiškai šalikelėse... Pelėdiniai paukščiai medžiodami naktimis šalikelėse apakinti automobilių šviesomis ir esantys pernelyg arti važiuojamos dalies visiškai praranda orientaciją ir dažniausiai užsimuša... Prieš keletą metų tai išbandžiau praktiškai... Nesakau kad esu visiškai teisus, bet geriau Juozai padiskutuokim apie tai, ką realiai suprantam ar nusimanom... O tai pradėsiu priekaištauti dėl to monitoriaus, beje, kaip minėjai išbandykim tai Šimonyse ant lūšies, tada padiskutuosim prie Jono dzūkiškos ;)...
Į blykstes pakankamai jautriai reaguoja ir žmonės, o jų regėjimo jautrumo nėra ko lyginti su tamsiu paros metu aktyviais laukiniais gyvūnais... Jei kas tokiu teiginiu netiki, tai tegul pabando prieblandoje jaunimėliui į akis blykste pokštelt, įsitikins praktiškai. Tik tegul medicininį draudimą brangesnį užsisako, maža ką... Dėl pelėdų tokiu rakursu tai man apskritai ne rodiklis, prisižiūrėjau "virtuvės", nesinori to vadint gamtos fotografija. Už kiek užskridimų 100 eur? :D
įdomus ginčas užvirė. drįsiu priminti, jog pati galingiausia blykstė yra saulė. ir jei nuo jos nenumirė, išgyveno žaibų iškrovų blyksnius, tai tie likę niekingi šviesos pirstelėjimai kokius paleidžia fotoblykstės ar automobilių lempos - lašas jūroje. staigus šviesumo pasikeitimas žeidžia? taip, akylius trikdo, (pabaido ar net laikinai akina, dėl ko tie nabagai užsimuša į vienintelį stulpą laukuos) , žabaliems - nė motais, ar net vilioja. bet kas yra fotografija? tai ir yra piešimas šviesa. ir svarbu rasti balansą. autoriaus pateiktam pavyzdy puikiai parodytas tas blyksčių ir natūralios (kontra) šviesos (saulės, tegu ir jos atspindžio nuo mėnulio, ar sverbimosi per debesis ,bet vistiek saulės , o ne kieno nors kito) šviesos balansas. gražu. ne veltui kažkurio užsieninio gintarinio žalčio karūną laimėjo. o autoriaus nuotraukoje - kaip plaktuku į kaktą - šviesa plokščia ir dėl to neįdomu, tinka tik kriminalinei kronikai. ar šiaip pigiai kronikai.
"Dėl pelėdų tokiu rakursu tai man apskritai ne rodiklis, prisižiūrėjau "virtuvės", nesinori to vadint gamtos fotografija." Geriau gandras ant gelžbetoninio stulpo :) ?
ne apie barsuką, bet apie anot Renato - režisūrą (pavyzdyje su pelėda). ar tikrai, Renatai, tiki, jog tą pelėdą kažkas mėtė prieš objektyvą, lyg baltus balandžius prieš vestuvių fotografą? turbūt ne. čia tik buvo tinkamai, profesionaliai pasiruošta: tinkamose vietose, tinkamai sureguliuotos papildomos šviesos. lygiai toks pat pasiruošimas, kaip kad iš anksto atsigult griovy pamiškėj , atsižvelgt į vėjo ir šviesos kryptį, smirdalais apsilaisčius ir užsimaskavus laukt elnio. ne daugiau. neigiamą reakciją sukėlė turbūt tik techninės detalės (ryški šviesa fotografuojant šviesai jautrų gyvūną, kurio kitaip kokybiškai nufotografuoti , deja, neįmanoma). pateiksiu pavyzdį . vienas visiem puikiai pažystamas, puikus fotografas FB įsidėjo AA raštą, kuris jam leidžia fotografuoti saugomose teritorijose. ir greta grubiai(bet suprantamai) paaiškino: toks leidimas reikalingas tam, kad, jūs nesusipratėliai su savo muilinėm visur nelakstytumėt, faunos netrikdytumėt, floros negadintumėt. ir riebiai pridėjo: mes, profesionalai , išmanantys jums nufotografuosime ir pateiksime - gėrėkitės. perskaičius - mano pirma mintis buvo - koks tas MČ savanaudis! bet kai atmeti emocijas ir įjungi šaltą protą - puiki ideologija; o ką kitaip daryt, kai paklausa viršija pasiūlą? moralas toks: mokintis (tapt profesionalu) ar papramogaut naudojant barsukus ar pelėdas tikrai nederėtų, geriau , kaip sakė klasikai - "ant kačių", o dar geriau kibirą pievoj pasistačius. bet kai iš tūkstančių fotografų atsiranda gebantis tą padaryt profesionaliai - telieka tik prieš jį nukelt kepurę. ir nereik sielvartaut dėl to laikino(menko) trykio gamtai , kai milijonai gali grožėtis rezultatu, naudot jį švietėjiškais, ugdymo tikslais ir pan. . mišką kertant, skiedros lekia.
Nemanau Valdai, kad protinga ir tinkama šioje vietoje pletkavoti apie abstrakčius dalykus. Geriau diskutuokim apie tai, kas žinoma ir aišku, o ne apie tai, ką kažkur kažkada girdėjome ir savaip supratome bei interpretuojame, nes tai dažniausiai būna labai toli nuo tikros tiesos. Kas liečia nurodytos pelėdos foto, įtarimas dėl "režisūros" kyla ne dėl ambicijų, tiesiog susipažinus su gyvūnų elgsena, sugadinus ne viena šimtinę juostelių, bei pasidomėjus kaip kolegos svetur dirba, ateina šioks toks supratimas apie tai ;)... Išimčių visada būna, nieks kategoriškai netvirtina kad be režisūros tai neįmanoma, bet... žmogui duotas protas tam, kad visada ieškotų lengvesnio ir greitesnio būdo ;)... Kad labai nenukrypti nuo temos, pasakysiu, kad man asmeniškai ši foto nepatinka dėl labai nenatūralaus (kažkiek ir neetiško) vaizdelio, šioje ir panašiose situacijose su dirbtinu šviesos šaltiniu kokybės niekada nebus...
Valdai, labai teisingai pastebėjai - pagrindinė mintis - nemoki nelįsk kur nereikia. Tik praleidai mažą bet esminę detalę - nelįsk prie SAUGOMŲ rūšių, o mokintis juk galima ne vien su kibirais, bet ir zylėmis. Visi mes čia nuo lesyklų pradėjom :) Apie tą nuotrauką (su pelėda) esu skaitęs, jei rasiu pasidalinsiu, rodos ten tik pusiau surežisuota :)
Šiemet norėjau gervių nupaveiksluoti (greičiausiai be blykstės), bet ko gero teks vėl skraidančius kibirus pradėti paveiksluoti.
https://lh3.googleusercontent.com/-FQ-cFQzJ-XQ/UTCZ0MMrPcI/AAAAAAAABXw/e17rAzOrF-o/w1572-h1225-no/IMG_5417.png
https://lh5.googleusercontent.com/-3AT4QOXOX88/U5NuyxMaLeI/AAAAAAAAC_Y/abvFUEDQmlU/w1280-h853-no/IMG_9785.jpg
Sekmes tau Mindaugai fotografuoti gamtoje su ir be blico :)Malonu,kad nelaikai pykčio ant kolegų kaip nekurie ...:)Gaila ,kad negalėsiu lūšies Šimonių girioje nufotkint.Jau ir akumus buvau pasikrovęs blykstei :) Išvažiuoju kitur :)
Nuotrauka man patinka. Tinklalapyje http://wildlife.by/galery/image/37064 galit pasižiūrėti analogišką foto ir fotografavimo sąlygų aprašymą. Su tos foto autoriumi susirašinėjau, aiškinausi barsukų reakciją, fotografavimo aplinkybes ir t.t.
Žvėrys pripratę prie žaibo, jį mato žymiai dažniau negu mums atrodo, todėl ir menkai į tai reaguoja. Nežiūrint viso to, fotografuoti su blykste prie urvo man irgi nepriimtina, nes tai žvėries namai, jam nelieka pasirinkimo,tačiau atokiau - prie jauko - visiškai normalu. Kaip rašo kolega iš wildlife.by, fotografuojant paprastai barsukas net nepabėga nuo maisto, kol jo nesuvalgo.