Peržiūrėta 1104

Gulbės giesmininkės

Vieversio dieną išlėkiau po apylinkes pasižvalgyt (Vilniaus raj.). Nors vieversio nesutikau, bet nudžiugau pamatęs gulbių giesmininkių (Cygnus cygnus). Suskaičiavau 21 individą, bet dėl reljefo ypatybių (daubos) galėjau visų ir nematyti. Kokybė ne kažin kokia, bet dokumentikai pridedu trumpą filmuotą medžiagą ir keletą nuotraukų.

Peržiūrėta 1445

Musinukės lizdelis

Štai kokį lizdelį TV antenos laiduose susuko pilkoji musinukė. Tikslią vietą ant pastato pažymėjau raudonu kvadratu. Teko stebėti prieš kelerius metus ir tik dabar atradau savo fotoarchyvuose. Nenorėjau sparnuočio trukdyt, skubėjau, tai nuotraukos ne pačios geriausios kokybės. Kadangi sodyboje buvau tik kelias dienas, tai šios dėties likimo nežinau.

Peržiūrėta 6478

Inkilai šikšnosparniams

Buveinėse, kuriose trūksta natūralių slėptuvių, senų medžių su uoksais, medžių su stora atsikišusia žieve, galima kelti šikšnosparnių inkilus. Tai viena veiksmingiausių šikšnosparnių globos priemonių. Žinant, kad didesnė dalis šikšnosparnių rūšių nyksta, tokie „mini statiniai“ yra neįkainojami jų apsaugai. Beje, Lietuvoje net 11 šių žvėrelių rūšių (iš 15 užregistruotų) yra įrašytos į Raudonąją knygą ir yra labai retos. Inkilų tipai Nustatyta, kad skirtingų…

Vitalij Gulbickij
Prisijungęs
 • Statusas
 • Fotografijų skaičius
  13
 • Fotografijų vertinimas
  7.38
 • Veiklos vertinimas
  6551
 • Užsiregistravo
  2010-01-13
 • Paskutinį kartą matytas
  2020-05-21
El. paštas
Šalis
Lietuva
Miestas
Vilnius
Tel. numeris
8 684 17030
Svetainė