Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-04
emociškai gražus(ką ten gražus - puikus) kadras.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-04
Nuotrauka: Miškas kitaip
komentarai, mano nuomone , būna trijų rūšių: dalykiniai (autoriaus {ir ne tik} laukiami), emociniai (autoriaus širdį papitktinantys ar paglostantys) arba apie bileką (kad juos kur, kaip jie ėda brangų, ar neturinčių ką veikt laiką). o štai JB emočiškai dalykinė pastaba privertė susimastyti (ir nesutikti) - argi šiame kadre šapeliai yra didžiausia klaida? nesutinku. autorės neapsisprendimas kas yra pagrindinis ir esminis objektas šioje nuotraukoje ir yra pagrindinė klaida. (turiu omeny kadravimą ir kažkiek rakursą )
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-04
Nuotrauka: "Meškiukas"
jeigu kam rūpi - aš pritariu RJ ir MČ ideologijai. nemiręs forumas yra geras forumas.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-03
Nuotrauka: Kelias šerkšne
pasitikrinti labai paprasta: paimkit baltą popierius lapą (ar vaiskų dangų, jei jis be debesų) ir diafragmą maksimaliai uždarę nufotografuokit. monitoriuje gautą nuotrauką pasišviesinus, sukėlus kontrastą visi matricos nešvarumai pasimatys kaip ant delno. o ta didelė dulkė kuri išlenda ir prie f5,6 - ypač.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-03
Nuotrauka: "Meškiukas"
ne apie barsuką, bet apie anot Renato - režisūrą (pavyzdyje su pelėda). ar tikrai, Renatai, tiki, jog tą pelėdą kažkas mėtė prieš objektyvą, lyg baltus balandžius prieš vestuvių fotografą? turbūt ne. čia tik buvo tinkamai, profesionaliai pasiruošta: tinkamose vietose, tinkamai sureguliuotos papildomos šviesos. lygiai toks pat pasiruošimas, kaip kad iš anksto atsigult griovy pamiškėj , atsižvelgt į vėjo ir šviesos kryptį, smirdalais apsilaisčius ir užsimaskavus laukt elnio. ne daugiau. neigiamą reakciją sukėlė turbūt tik techninės detalės (ryški šviesa fotografuojant šviesai jautrų gyvūną, kurio kitaip kokybiškai nufotografuoti , deja, neįmanoma). pateiksiu pavyzdį . vienas visiem puikiai pažystamas, puikus fotografas FB įsidėjo AA raštą, kuris jam leidžia fotografuoti saugomose teritorijose. ir greta grubiai(bet suprantamai) paaiškino: toks leidimas reikalingas tam, kad, jūs nesusipratėliai su savo muilinėm visur nelakstytumėt, faunos netrikdytumėt, floros negadintumėt. ir riebiai pridėjo: mes, profesionalai , išmanantys jums nufotografuosime ir pateiksime - gėrėkitės. perskaičius - mano pirma mintis buvo - koks tas MČ savanaudis! bet kai atmeti emocijas ir įjungi šaltą protą - puiki ideologija; o ką kitaip daryt, kai paklausa viršija pasiūlą? moralas toks: mokintis (tapt profesionalu) ar papramogaut naudojant barsukus ar pelėdas tikrai nederėtų, geriau , kaip sakė klasikai - "ant kačių", o dar geriau kibirą pievoj pasistačius. bet kai iš tūkstančių fotografų atsiranda gebantis tą padaryt profesionaliai - telieka tik prieš jį nukelt kepurę. ir nereik sielvartaut dėl to laikino(menko) trykio gamtai , kai milijonai gali grožėtis rezultatu, naudot jį švietėjiškais, ugdymo tikslais ir pan. . mišką kertant, skiedros lekia.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-03
Nuotrauka: Kelias šerkšne
graži situacija buvo. bet kodėl nepatvarkius vinjetavimo? kam ta matricos dulkė kairiam dangaus fone palikta? smulkmenos? taip, bet iš jų viskas ir susideda.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-03
Nuotrauka: "Meškiukas"
įdomus ginčas užvirė. drįsiu priminti, jog pati galingiausia blykstė yra saulė. ir jei nuo jos nenumirė, išgyveno žaibų iškrovų blyksnius, tai tie likę niekingi šviesos pirstelėjimai kokius paleidžia fotoblykstės ar automobilių lempos - lašas jūroje. staigus šviesumo pasikeitimas žeidžia? taip, akylius trikdo, (pabaido ar net laikinai akina, dėl ko tie nabagai užsimuša į vienintelį stulpą laukuos) , žabaliems - nė motais, ar net vilioja. bet kas yra fotografija? tai ir yra piešimas šviesa. ir svarbu rasti balansą. autoriaus pateiktam pavyzdy puikiai parodytas tas blyksčių ir natūralios (kontra) šviesos (saulės, tegu ir jos atspindžio nuo mėnulio, ar sverbimosi per debesis ,bet vistiek saulės , o ne kieno nors kito) šviesos balansas. gražu. ne veltui kažkurio užsieninio gintarinio žalčio karūną laimėjo. o autoriaus nuotraukoje - kaip plaktuku į kaktą - šviesa plokščia ir dėl to neįdomu, tinka tik kriminalinei kronikai. ar šiaip pigiai kronikai.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-03-25
Nuotrauka: Ieškant saulės
blevyzgos sukosi, bet atėjo AE ir sudėjo viską į vietas, nepatingėjo. tik ką daryt su tuo klecku virš žiedo nepasakė. pvz aš to klecko nebūčiau ir palikęs po valymo. (tokio tipo kadruose dirbtinumai labai "pjauna")
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-03-21
naktis, slėptuvė, kantrybė - autorius stengėsi - pagarba, bet kai pažiūri rezultatą - o ko dar truputėlį nepasistengus? ko taip nukreivinta? MK pastabos ilgu?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-03-21
Nuotrauka: Stirna
Mariau, nesikabinėk. nebepriredaguosijaučia.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-03-20
Nuotrauka: Prabudimas...
paskaičius aprašymą - autorius kuklinasi, ne kitaip. puikus kadras, ir koks skirtumas, kad modelis ne iš LT raudonosios ar šiaip sunkiau paimamas. man slapčia norisi, jog Aūnas imtųs žvirblių, stirnų ir varnų. tiesiog smagu stebėt jo triūso rezultatus.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-03-05
Nuotrauka: Žvirbliukas
įdomu, Juozai, kodėl būtina ir kaip tu tą foną čia tvarkytum? išmozotum tą tolimą šviesią šaką, kritulius išrankiotum - plastmasinis sterilumas būtų geriau? kuo? dabar dėmesį nuo paukščio raibumo nutraukia? nutraukia. bet vargu ar dirbtina plynė padėtų, tik dar labiau žvilgsnis pasiklystų nesuprasdamas, ko čia dar ieškot, kai tiek daug erdvės palikta. kitoks kirpimas , mano galva, būtų priimtinesnis šio kadro tvarkymas. ir autoriui reiktų apsispręsti kas čia svarbiau - paukštis ar šaka. o dar, bet čia jau fotografuojant esant krituliams (dabar jau šaukštai po pietų), siekiant juos ne į kruopas sustabdyti, o pailginus išlaikymą sudaryti tikrą lietaus(ar sniego) įspūdį - kadras įgytų visai kitą vertę ir keltų įdomesnes mintis. bent man.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-02-24
štai kaip gražiai nPh bendruomenė praturtėjo.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-01-30
Nuotrauka: Kaimiškai
jau blykstės tai tikrai neimk tokiais atvejais. atskirais atvejais nebent atšvaitas nepagadintų
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-30
Nuotrauka: Krankliuks
ne, Kąstyti, nieko aš tau nesiūlau keist. aš tik išdėsčiau savo požiūrį, tai yra, požiūrį i fotografiją, o ne kaip ornitiologas ar veterinaras į paukštį. ką autorius nori parodytii - gražią fotografiją ar detalią paukščio plunksnų struktūrą - čia jo reikalas. idealu kai būna ir viena ir kita. čia iki fotografijos idealo man dar trūksta, bet kranklys tikrai gražus. o rašau šitą komentarą tik paspygavimų (ne tik po šia nuotrauka, ne tik vieno vertintojo) "dešimt balų permažai" išprovokuotas. beje, grįžtant prie šios konkrečios nuotraukos, erdvę "iki minimumo" mažinant tik iš vienos pusės , o ne iš abiejų galbūt galima sukurt iliuziją, jog paukštis kyla ar leidžiasi - ir tai būtų natūraliau ir priimtiniau, nei kad "pakabintas" , bet užtai nuo krašto iki krašto puikiai įžiūrimos detalės.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-29
Nuotrauka: Krankliuks
teminė nuotrauka, atitinkanti laiką - kranklys "prikaltas" prie nematomo kryžiaus, lyg jėzus; "užspaustas" iš viršaus ir apačios. gal reikėjo taip kirpt saugantis nuo nepagaudaujamų kadre detalių? autoriui geriau žinot, bet būtent toks pateikimas, mano požiūriu, menkina šio kadro (ne kranklio!) vertę.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-08
Nuotrauka: Pirmieji šalčiai
krūva (cieli du) gerų patarimų. tai ko, tamsta, toks tingus ir netvarkote? akivaizdu, jog yra ką tobulint. ir svarbiausia - ką ir kaip. na taip, suprantu, čia jau istorija, neverta grįšt... betgi kiekvienas mūsų paliktas kadras tampa istorija (istorija, kurią kuriame šiandien). tik ar mes mokomės nedaryt tų pačių klaidų ateity?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-08
Nuotrauka: Žiemos sulaukėm
kas yra geras kadras? techniškai tvarkingas, turiniu patrauklus bei nekvailas ir meniškas įdomus? beabejo taip. toks , kad pažiūrėjus atviptų žandikaulis ir iš gerklės išsprūstų ooo? abėcėlėj yra ir daugiau raidžių (emocijom išsakyti) bet ispūdžio, efekto irgi reik. dar manau, kad geras kadras yr tas, kuris sukelia ivairias mintis, gimdo diskusijas bei visuomenėj nepraslysta nepastebėtas. su kuo MČ ir sveikinu. ir dar man dėl 2014 gintarinio žalčio neramu - kas bus? abu kandidatai verti eglės karalienės.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-07
Nuotrauka: Žiemos sulaukėm
iš kur tu , Juozai , toks (biškį) pikts, a ;)?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2014-12-07
Nuotrauka: Miško takas
džiugu, kai kadras sukelia tiek diskusijų(emocijų). ir nieko keisto, kad vieno pasaka samaninė, kito subalansuota griežtai teoriškai (neva) baltai, o trečias pasigenda pasakos natūralumo (lyg jis pats tą pasaką sektų).
Valdas Trinkūnas
Prisijungęs
 • Statusas
 • Fotografijų skaičius
  1
 • Fotografijų vertinimas
  7.02
 • Veiklos vertinimas
  14471
 • Užsiregistravo
  2010-11-24
 • Paskutinį kartą matytas
  2020-10-29