Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-08-26
Nuotrauka: Grėsmė
Juozai, jei objektyvas būtų ne (ilgas) fiksas, būtų peizažas su nereikšmingomis detalėmis. arba, jei su trumpesnio zidinio objektyvu žinotum kur užsikast, kad norimas veiksmas įvyktų prieš nosį - nuneštum iš Čepulio panosies eilinį žaltį su visais jo gintarais. bet vat ir žinok kur čiq su tuo plačiu (ar trumpai kintamu)objektyvu migį pasiklot, kad išgaut bent tiek, kiek MČ tuom kart pavyko. ne mąstyt, o bandyt reik. MČ aplenkt labai sunku. ir pirmiausia ne dėl naudojamos technikos ar žinių, bet dėl užsispyrimo, atsidavimo ir energijos.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-08-10
Nuotrauka: Grybautojas
ir kaip dabar, Renatai, sužinosi - režisūra čia ar ne? ;) (jei autorius nepasakys bei procesą mačiusių liudininkų neatsiras). žiūrint į galutinį rezultatą (ir suprantant, jog ežiukas - ne barsukas - daug mieliau pozuoja nebodamas) manau, niekaip. o dėl "liaupsių ir aukšto balo" - aš tave palaikau - mane irgi nervina tos tuščios liaupsės, dėl jų laikas gaištamas feisbukuose, o čia galima pasimokinti kaip tą rezultatą pasiekti, kaip išvengti klaidų ar sužinoti taktinių gudrybių. ir, nežiūrint į pavienius atvejus, aukštesnį balą surenka tie, kurie turi kuo pasidalint ar patart. o jei proceso mėgėjo kada tinkamai neįvertino , gal tiesiog nebuvo tinkamo proceso žavesio aprašymo prie kadro?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-08-10
Nuotrauka: Grybautojas
didelis skirtumas kam? (kame?) kitaip sakant, kadro padarymo taktika svarbiau nei galutinis produktas (rezultatas)?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-06-18
būtent, "ragai' labai vietoj ;)
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-06-07
Nuotrauka: Kitoks sapnas
paukščio pozicija - jo reikalas, o gamtos neapgausit - horizonto(vandens) atžvilgiu nuokrypis jau pastebimas , bet ne laipsniuose esmė, nors jie ir sąlygoja efektą. o kadras smagus. tik komentatoriaus anonimiškumas erzina, nors ir suprantama dėl ko ir nuspėjama kas po ta skraiste slepiasi , bet vistiek - prasta praktika komentuot su paklode ant galvos.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-06-06
Nuotrauka: Kitoks sapnas
jei patiesinsi - dviem balais daugiau duočiau. kodėl? todėl, kad labai smagus kadras, kurį norėtųsi vertinti aukščiausiu balu, bet dabar tas horizonto nuokrypis išmuša iš pusiausvyros. (vanduo - toks dalykas, labai greit išduoda klaidas)
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-06-02
Nuotrauka: Elnias
visai kitom spalvom nušvito, nes anksčiau aprašyto veiksmo ilgai kadre ieškojau ir neradęs nuotrauką (mintyse) nuvertinau prastai. žodis turi galią , nereik jo nuvertinti, jis padeda pastebėt tai , ką autorius norėtų parodyti.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-28
Nuotrauka: Rytmečio laukai
o čia jau Jovytai, autoriaus užmanymas (ką (pa)rodyt) - pliurzę lankoj ar miglą horizonte. aš rinkčiausi - kaip toj patarlėj , kaip kad autorius pateikė, nes taip įdomiau , taip atsiranda turinys, o ne vien horizontinė vizija.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-16
Nuotrauka: Šernas
brangieji, mokinkimės kaip kadruot (betykojant nukritus sulig velėna, pakilkit kai reik) štai jums klasikinis pavyzdys. medalio vertas kadras. o gal net ir dviejų.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-15
akimirka žavinga, paršiukas patrauklus, o kadravimas , kaip atskirai paimto kadro - ne, bet jei reiktų šį kadrą įkomponuot, dizaineris būtų dėkingas už tas "pietvakarių-pietų" erdves.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-15
prie ko čia tos moterys? aišku, kad ne prie ko. tiesiog iliustruojant mintį bandžiau pasitelkt kaip sinonimą. tiesiog bandžiau "pramušt ledus". matau, man (šįkart) nepavyko. nors ką gali žinot, gal "dar ne vakaras". ir neprarandu vilties tamstą ištraukt iš pesimizmo liūno.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-15
Nuotrauka: Tripirštis
Gražina, net ir vertikaliai -nebūtų "miško diena" , būtų tas pats (retas) genys. tik kitaip. kur tu čia matai mišką? jauti, spėji, užuodi ?- gal būt , bet "miško diena" šis kadras nebus niekada. nebent kai iš mūsų miškų vien kelmai liks.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-14
Nuotrauka: Barsukas
kai pasakėt jog čia 100% crop'as - viskas "stoja" į savo vietas ir nematau apie ką diskutuot.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-13
Nuotrauka: Laukai
nelabai suprantu kodėl autorius pasirinko būtent tokį (wb) toną, bet pritariu, jog šiltai žalsvas mieliau už dokumentiškai melsvą. nežiūrint pasvarstymų apie atspalvius - labai dailus, {didelėj erdvėj, mažo} medalio vertas kadras.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-12
Vaidai, vistik man smalsu: jei jau LAUKINIO(,,,) nuotrauka, tai kokia ji turėtų būt? pilka, niūri, kasdieniškai nuobodi, bet būtinai parodanti tas detales kurios yra anoje, nematomoje pusėjė ir suvokiamos tik tos siauros srities profesionalui? jei teisingai suprantu, menas , anot tavęs (klausiu, kaip vyras vyro) tai ta , iš pieno plaukusi vėjyje besišlaikstančiais plaukais, su negestančia šypsena, geidulinga ir spinduliuojanti visa apimančiu gėriu? jei skaistu ir gražu - tai nenatūralu ir netikra? tikroji LAUKINIO nuotrauka turėtų būt, kaip ta stora susivėlusi ciocė iš trečio padjiezdo (AA Kernagio žodžiai ,ne mano) amžinai bambanti, pikta ir nuskalbtu chalatu? ir būtinai apniurusioj, nuobodžioj, pridvėsusioj aplinkoj?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-12
Nuotrauka: Ruduo pavasarį
Mariui labai pasisekė. Mariui labai pasisekė, jog trūko šviesos . negalėjo naudot tūkstantinių išlaikymų - iš to kurtinys savo šleivom kojikėm taip natūraliai subinę mėto, taip smagiai sparnais rėžia, kad net saldu, kaip patino aistra liejas. būtent rėžia nenustygdamas , o ne stypso it paminklas žaibo nutviekstas. dar Mariui pasisekė, jog vėjo šuorai lapus vėlė jo kalakuto didybę sureikšmindami. o jau tas atsitiktinis lapas virš kurtinio krūtinės - lyg bėrio žvaigždė - na ar ne sėkmės vaikis, tas Marius? dar Mariui sekasi, jog turi gerus bičiulius, padedančius sukurt tokius šaunius kadrus, sėkmę didina jo supratimas kokią techniką ir kaip ją naudoti. lyg nesibaigiančios sėkmės šaltinis , tas Marius, nors kas eina tuo keliu - suvokia jog sėkmė fotografą aplanko dažniau, jei jis gausiai prakaitu jai kelią palaisto. puikus kadras. kita vertus - štai jums pavyzdys kaip reik fotografuoti norint vadintis vienu iš geriausiu LT gamtos fotografu. rasis prieštaraujančių? nepavydėkit. stenkitės ir jums irgi pasiseks.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-10
Nuotrauka: Naktis Dysnuose...
kas tikrai šiame kadre negerai - tai triušmai: neskanu, pigu, mėgėjiška. antra - tas pirmo plano antkapis (kelmas? lieptas? kas bebūtų). bet neklysta tik tie, kas nieko nedaro.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-09
Nuotrauka: Tryliktas
jeigu šiuo kadru norėta akcentuoti radimvietė - gal ir gerai, bet jei pats ragas - nepakankamai vykusiai. štai ir žinok - su pavadinimu nepataikė ar prastokai nufotkino?
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-09
Nuotrauka: Nendrė
"jei būtų, gal ir būtų" - kam ta mistika? vertinam rezultatą čia ir dabar. o jei yra idomių ir reikšmingų aplinkybių - jos tik papildytų kadrą.
Valdas Trinkūnas
Komentaro data: 2015-04-08
Nuotrauka: Nendrė
labai dailu. medalio vertas kadras.
Valdas Trinkūnas
Prisijungęs
 • Statusas
 • Fotografijų skaičius
  1
 • Fotografijų vertinimas
  7.02
 • Veiklos vertinimas
  14471
 • Užsiregistravo
  2010-11-24
 • Paskutinį kartą matytas
  2020-10-29